• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Kiracının Tahliyesi Nasıl Yapılır?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Kiracının Tahliyesi Nasıl Yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 230 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Kiracının Tahliyesi Nasıl Yapılır?
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Kiracının tahliyesi Yargıtay kararından hareketle, mahkemenin yeterli ve iyiniyetli gördüğü bir tahliye kararı için birtakım gerekçeler sıralanabilir. Örneğin, kiraya verenin kiracıda yaşamak gibi meşru sebeplerle barınmaya ihtiyacı olması, kiralanan malın kiraya verene daha elverişli olması, kiraya verenin sağlık nedenleriyle kiralanan mülkte yaşamasının daha elverişli olması ve reşit olmayan çocukların bağımsız yaşamak istemesi gibi durumlar tahliye davasına konu olabilir.

Kiracı tahliye davası açmanın birçok nedeni olabilir. Bazıları kiraya verenden, bazıları da kiracıdan kaynaklanır. İlk olarak, kiraya verenin nedenlerine bakalım. Kiraya veren gerekirse kiracıyı serbest bırakabilir. Kanun koyucu, kiraya verenin kendisi, eşi, altsoyu, altsoyu veya bakmakla yükümlü olduğu kimselerin barınma veya istihdam ihtiyacından kaynaklanan bu durumu aramaktadır. Yukarıdaki şartların gerçekleşmesi halinde kiraya veren, belirli süreli kira sözleşmesinin sona erdiği tarihten itibaren bir ay içinde yer değiştirme davası, sözleşmenin sona erme süresine göre fesih bildirimi tarihinden itibaren bir ay içinde tahliye davası açar. Ayrıca 1 ay içinde tahliye ihtarının yapılması gerekir. Bu konularda aradığınız tüm detayları sitesinden bulabilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt