• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Eğitimleri

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Eğitimleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 103 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Eğitimleri
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Ziraat Bankası’ndan talep edilen farklı türde krediler bulunmaktadır. Bu krediler arasında genç çiftçi kredileri de yer almaktadır. Kredi talebinde bulunacak olan bireylere, bu yönde eğitimler verilerek ilgili kredilerden yararlanmalarına yardımcı olunmaktadır. İlgili kredilerin başvurusunda eğitim ve sertifika programları zorunludur. Ziraat Bankası Tarım Kredisi verilmeden önce talep edilen birtakım sertifikalar olmaktadır. Bu sertifikalara sahip olmak için ise SAYEM’de yer alan eğitim kategorilerini inceleyebilirsiniz. Seçenekler arasında yer alan büyükbaş hayvan besiciliği sertifikası, küçükbaş hayvancılık sertifikası, arıcılık sertifikası gibi belgeler tamamen krediye uygundur. Tarım Kredisi almak için bu yöndeki farklı belgeleri SAYEM üzerinden talep edebilirsiniz. Alacağınız eğitimler sonucunda SAYEM size sertifika vermektedir. İlgili kredilere başvuru yapabilmeniz için eğitim ve sertifika zorunludur.

Genç Çiftçi Kredisi almak isteyen genç bireyler ise hayvancılık alanında birçok iş yapabilirler. Et piliç, arıcılık, küçükbaş, büyükbaş, süt sığırcılığı, tıbbi aromatik bitkiler ve seracılık gibi işler bu eğitimleri alarak yapabileceğiniz çalışmalardır. Aldığınız bu eğitimleri SAYEM ile sertifikalandırabilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kadın Çiftçi Kredisi için de bu eğitimler geçerlidir. Genel olarak, kadın çiftçi destek kredisi eğitimleri de aynı şekilde belli hayvancılık yetiştiriciliklerini kapsamaktadır. SAYEM üzerinden alacağınız eğitimler sonucunda alacağınız sertifikalar ise bütün kredilere uygundur. Buna bağlı olarak dilediğiniz kredi eğitimi türünü SAYEM üzerinden alabilmeniz mümkündür. Bu eğitimler ve sertifikalar, e-devlet üzerinden de rahatlıkla sorgulanabilir. İlgili kredilere başvuru yaparken eğitim ve sertifika programları zorunludur.
 
Üst Alt