• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Yüksek Performans İçin Psikolojik Güvenlik

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Yüksek Performans İçin Psikolojik Güvenlik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 163 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Yüksek Performans İçin Psikolojik Güvenlik
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Psikolojik güvenlik kavramından yararlanarak, performansınızı artırabilmeniz mümkündür. Çünkü bu kavram, sessizlik kültürünün tersi olarak açıklanabilir. Eğer bir ortamda psikolojik güvenlik var ise insanlar istedikleri gibi soru sorabilmektedir. Aynı zamanda, kaygılarını ve fikirlerini söyleyebiliyor olmak da bu kavrama dahil edilebilir. Çekinmeden ve seviye farkı gözetilmeden olumsuz geri bildirimler almak da psikolojik güvenlikten gelmektedir. Liderlik konusunda da psikolojik güvenlikten destek alabilirsiniz. Hatalardan bahsedilmesi durumu da psikolojik güvenlik kapsamındadır. Bireyler, hatalardan ders alabilmeyi, öğrenen organizasyon olarak da yanlışları önleyebilecektir. Yeniliklerinizi hayata geçirirken, motivasyon düzeyinizin de arttığını göreceksiniz. Kendiniz gibi davranarak daha mutlu, motivasyonlu ve verimli davranmayı bu kavram sayesinde elde edebilirsiniz.

Yepyeni bir şeyi hayata geçirmek ve kendisi gibi davranmak istediğinizde psikolojik güvenlik ortamı oluşturabilirsiniz. Bu kavram, aynı zamanda herhangi bir iş yerinde çalışanları kendi gibi davranmaya alıştırmaktadır. Böylece bir işletmede çalışanlar, kendini daha değerli ve dahil hissedebilirler. Çalışanların hayalindeki işte çalışmasa bile kendini işyerine yararlı hissedebilmeleri bu sayede mümkün olacaktır. Yalnızca takım için değil amaç için de çalışanların ortama dahil olması gerekir. Çünkü çalışanların kendini yararlı hissetmesi mutlu olmalarına yardımcı olur. Mutlu olan kişiler ise motivasyonları yüksek bir şekilde çalışırlar. Motive olan çalışanlar ise işinde her zaman verimli olur.
 
Üst Alt