• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YouTube Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde YouTube kategorisinde x tarafından oluşturulan Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 205 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı YouTube
Konu Başlığı Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Google, Youtube hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, son olarak Youtube’ye ücretli abonelik sistemi getireceğini açıkladı. İsmi “Channel Store” olarak adlandırılan sistemin detayları da belli oldu.

Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!


Google, canlı yaygın hizmetindeki kullanıcı sayısını arttırmayı hedefiyle çalışmalara imza attı. Şirket video akış platformu Youtube için yeni “abonelik modeli” getirecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Google’nin Youtube’a getireceği yeni hizmetin adı “Channel Store” oldu. Bu yeni abonelik modelinin en kısa sürede kullanıma sunulacağı açıklandı. Hatta şirketin bu abonelik modeliyle ilgili 2020’den beri çalıştığı belirtildi.

Geçişler Hızlı ve Kolay Olacak!​

Duyurulan Youtube Channel Store sistemine ilişkin detaylarda ortaya çıktı. Google üst kuruluşu “Alphabet Inc” sektördeki önemli paydaşlarla görüşmelere başladı. Şirketin söz konusu çalışmalarına ilişkin yönetim ekibinden de açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalara göre Youtube’de başlayacak Channel Store hizmeti, akış hizmeti sunan şirketlere/platformlara ciddi fırsat yaratacak. Youtube’nin dinamik pazarından doğrudan yararlanma imkanı sunacağı belirtildi.

Youtube

Kullanıcı Youtube’de ücretsiz canlı yayın veya fragman izleyebiliyor. Channel Store sayesinde bunları izledikten sonra kolayca ücretli aboneliğini aktif edebileceği belirtildi.

Dijital Medya Büyümeye Devam Ediyor​

Tüm dünyada Pandemi yasakları sırasında dijital içerik üreticiliği alanında ciddi büyüme yaşanmıştı. Sektördeki hızlı büyüme 2021 yılında 371 Milyar Dolar seviyesinde bir değerleme oluşturdu. Söz konusu değer 2022 yılının ilk 8 ayında 473.4 Milyar Dolar’a ulaşarak, devasa artış yaşadı.
2019-2023 yılları arasındaki global dijital video izleyici sayısı istatistikleri açıklandı.
2019'dan 2023'e kadar dünya çapındaki dijital video izleyicilerinin sayısıKişi Sayısı
20192.8 Milyar
20203.1 Milyar
20213.3 Milyar
20223.4 Milyar
20233.5 Milyar
Video akış izleyici sayısı

Youtube tarafından duyurulan “Channel Store” servisi, sektörde önemli rakip oluşturacak. Bu noktada Netflix ile birlikte Amazon Prime Video ve Apple TV+ için önemli bir rakip olacak.
Youtube’nin kullanıcı sayısı verileri 2.6 Milyar’dan fazla kullanıcı olduğunu gösteriyor.
Youtube, yeni abonelik servisi hizmetini ilk olarak ABD’de kullanıma sunacak. Global pazara çıkışıyla ilgili resmi bir bilgiyse bulunmuyor.
 
Üst Alt