• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YouTube Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde YouTube kategorisinde CheZz tarafından oluşturulan Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 257 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı YouTube
Konu Başlığı Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!
Konbuyu başlatan CheZz
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan CheZz

CheZz

Üye
Katılım
8 Haz 2023
Mesajlar
2,182
Tepkime puanı
0
Puanları
16

İtibar:

YouTube günümüzde en çok tercih edilen video izleme platformlarından biri. Yakın zamanda gelen bir uyarıya göre paylaşılan Forza Horizon ve FIFA gibi sevilen oyunların videolarında, kötü amaçlı yazılım paketinin de paylaşıldığı ortaya çıktı.

Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!


Son zamanlarda ortaya çıkan yazılım paketleri hile indirme linkleri, sahte crack linkleri ile yayılarak kısa sürede verileri çalabilmekte. Bu Opera, Microsoft Edge ve Google Chrome gibi yaygın tarayıcıları da kapsamakta. Dosyanın içinde birçok farklı kötü amaçlı yazılım aracı bulunmakta. Paylaşımı ise Final Fantasy, Spider Man, Lego Star Wars, FIFA gibi bazı oyunların videoları ile gerçekleşmektedir. Ayrıca izleyenin ilgisini çekebilmesi için farklı yöntemler de kullanılmaktadır.

Oyun videoları kullanılıyor!​

YouTube içerisinde bulunan oyunlarda mevcut kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayar sistemine zarar vermeyi amaçlamaktadır. Bu bakımdan içlerinde reklam, virüs, casus yazılım, fidye yazılımı dahil birçok şey bulunuyor.
post_1663511257_98580831198727.png


Kaspersky siber güvenlik uzmanlarının keşfettiği bir yöntemde, kişileri kandırabilecek yöntemler de keşfedilmiş. Oyun içi öğreticiler, crack ve hile dosyaları ile yayıldığı, RAR dosyaları halinde olduğu görülmekte.
Üstelik sadece kullanıcı verilerini çalmakla da yetinmiyor. Zira kripto cüzdanları da tehdit ediyor. Kaspersky tarafından yapılan araştırmalar, 2021’in ilk yarısında, yüzde 13 oranında kötü amaçlı yazılım saldırılarında artış olduğunu göstermekte. 1 Temmuz 2021 ile 30 Haziran 2022 arasında 384,000’e yakın kurban olduğu görülmekte.
 
Üst Alt