• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YouTube YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Mobile Getiriyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde YouTube kategorisinde CheZz tarafından oluşturulan YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Mobile Getiriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 287 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı YouTube
Konu Başlığı YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Mobile Getiriyor
Konbuyu başlatan CheZz
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan CheZz

CheZz

Üye
Katılım
8 Haz 2023
Mesajlar
2,182
Tepkime puanı
0
Puanları
16

İtibar:

YouTube oynatma sırası özelliğinin mobil platformlara geleceği duyuruldu. Yeni özellik hakkında yapılan açıklamalar haberimizde.

YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Mobile Getiriyor


YouTube, ara sıra yeni güncellemeler yayınlayarak yenilikleri duyuruyor. Bu güncellemeler arasında yıllar önce yayınlanan bir güncelleme vardı. Yapılan güncellemede YouTube, sıralı oynatma özelliğine kavuşmuştu. Sıralı oynatma özelliği ile beraber kullanıcılar artık video sırası oluşturabiliyordu. Bu durum, seçilen videoların sırayla oynatılmasını sağlıyordu. Sonrasında ise bu liste kaldırılıyordu.
Bu özelliğin “Daha Sonra Oynat” listesi ile arasındaki en önemli fark dinamiklik. “Daha Sonra Oynat” listesindeki videolar silinmez. Oynatma sırası ise geçici olarak yer alır ve oturum sonlanınca otomatik silinir. Bu özellik artık mobil cihazlarda da kullanıma açılıyor.

YouTube oynatma sırası özelliği mobil cihazlara ekleniyor​

YouTube, kullanıcılar için yeni bir özellik duyurdu. Aslına bakarsak bu özellik 2019 yılında yayınlanmıştı fakat mobilde yer almıyordu. Firmanın neden bu kadar geç kaldığı bilinmiyor olsa da özelliğin gelmesi izleyicileri sevindirdi. Yeni özellik ile beraber mobil kullanıcılar, oynatma sırası oluşturabiliyor olacak.
post_1671442937_28095251653735.jpg

Oluşturulan oynatma listesindeki videolar teker teker bitene kadar yüklenecek. Bu özelliğin amacı, video değiştirmekle uğraşmadan belirlenen videoları sırayla izlemek. Örneğin yemek yerken video değiştirmek zor olabilir. Bu doğrultuda sıralı oynatma listesi devreye giriyor. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtmek istiyoruz.

Oynatma sırası özelliği nasıl kullanılır?​

YouTube oynatma sırası özelliği henüz test aşamasında olması sebebiyle her kullanıcıya açılmadı. Özellikten test aşamasında yararlanmak isteyenler YouTube Premium üyesi olmalı. YouTube ekibi, daha öncesinde test özelliklerini ücretsiz sunuyordu. Artık para veren kullanıcılar için bu özellikler erkenden ulaşılabilir olacak.
Eğer Premium üyeliği var ise yapılması gereken şey özelliği aktif etmek. Bunun için öncelikle YouTube uygulamasına girilmeli. Sonrasında sağ üst kısımdaki profil simgesine basılmalı.
Bu aşamaların ardından “Premium ve Avantajlarınız” sekmesine giriş yapılmalı. Açılan ekranda “Yeni özellikleri deneyin” kısmına girilmesi gerekiyor. Ardından bu özelliği bulup aktifleştirmek yeterli oluyor.
Kullanıcılar, YouTube oynatma sırası özelliğini kullanmak için videolardan birini seçmeli. Ardından üç noktaya basmalı. Burada yer alan “Sırada en sonda oynat” seçeneğine dokunmalı. Bu şekilde video, sıraya ekleniyor. Bir video eklendikten sonra aynı şekilde farklı videolar da eklenmeli. Sonrasında oynatma sırasına girilmeli ve videolar izlenmeye başlanmalı.

 
Üst Alt