• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YouTube Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde YouTube kategorisinde x tarafından oluşturulan Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 245 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı YouTube
Konu Başlığı Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Google, herkesin sıkça kullandığı video paylaşım platformu Youtube’da, kullanıcı deneyimini arttırmaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri kapsamında Google, şimdi de Youtube ana sayfa tasarımını değiştiriyor. Yeni tasarım değişikliği mobil ve tablet sürümlerinin dışında Youtube web içinde gelecek. İşte yeni Youtube ana sayfa tasarımı!

Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı


En çok kullanılan video paylaşım platformu Youtube, önemli değişikliklere uğrayacak. Google, popüler video platformu Youtube’da son dönemde çok sayıda önemli güncelleme gerçekleştirmişti. Son dönemde “Youtube Shorts”, “Youtube Premium” ve “Youtube Podcast” yenilikleri getirilmişti. Bu süreçte Youtube’nin tasarımında da önemli değişiklikler yapılmıştı. Google, bu sefer Youtube ana sayfa tasarımında değişikliğe gidiyor. Üstelik yeni tasarım değişikliği Youtube mobil ve tablet sürümlerinin yanı sıra web’e de gelecek.

Youtube Tasarım Değişikliği Neler Getirecek?​

Youtube yeni tasarımı

Google tarafından Youtube tasarım değişikliği çalışmalarında sona gelindi. Hatta söz konusu tasarım değişikliğini, bazı kullanıcılar deneyim etme şansını yakaladı. Şu an için yeniYoutube tasarımı test sürecine devam ediyor. Test sürecine katılım sağlayabilen kullanıcılar, test edilen Youtube tasarım değişikliği güncellemesini içeren sürümü cihazlarına indirebildi.
Youtube tasarım değişikliğinde ilk dikkat çeken noktanın “video kenarlıkları” olduğu belirtildi. Zira Youtube ana sayfasındaki videoların kenar kısımları keskin köşe hatlara sahipti. Ancak yeni tasarımda video kenarlarının daha kavisli bir tasarıma kavuştuğu görüldü. Bununla birlikte Youtube ana sayfa tasarımında renk tonunda da değişiklik yaptı. Daha önce daha gri bir tonun bulunduğu tasarımda artık daha koyu/karanlık bir tema tercih edildi.

Keskin Hatlara Veda Ediliyor​

Youtube yeni tasarımı

Uzun süredir klasikleşmiş olan Youtube’un keskin hatlardaki tasarımı yerini daha kavisli tasarımlara bırakıyor. Özellikle Youtube web sürümü için en önemli değişiklik detaylarını bu husus oluşturuyor. Zira ortaya çıkan ilk görsellere göre Youtube web sayfasındaki arama butonu daha kavisli tasarıma sahip. Ayrıca Youtube videoları için “beğeni” ve “listeye ekleme” seçenekleri de “kapsül” formunda kavisli bir çember içine alındı. Aynı tasarım Youtube kanallarına abone olmayı sağlayan “abone ol” butonu içinde gerçekleştirildi.
 
Üst Alt