• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YKS sınav giriş yerleri sorgulama 2024: YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan YKS sınav giriş yerleri sorgulama 2024: YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı YKS sınav giriş yerleri sorgulama 2024: YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

YKS sınav giriş yerleri sorgulama 2024: YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giriş yerleri için tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. Güzel bir üniversitede okuma hayaliyle YKS oturumları AYT, TYT ve YDT sınavlarına katılım sağlayacak olan öğrenciler, hangi ilçelerde ve okullarda sınava gireceklerini merak ediyor. Peki, 2024 YKS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

wldus785U0KMbn1l43ik1A.jpg

2024 YKS sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağı, 8 Haziran'da yapılacak olan TYT sınavı öncesinde öğrencilerin gündeminde yer alıyor. ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ekranı üzerinden erişime açılacak olan YKS sınav giriş yerleri için tarihler merak ediliyor. Peki, YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?
A40PqJq0XkSNy2A8_nkELw.jpg

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 3 oturum şeklinde düzenlenecek. Sınavlar 8-9 Haziran 2024 tarihinde yapılacak.Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, sınav tarihinden yaklaşık 10 gün önce sınav yerlerini öğrenebilecek.Buna göre; Mayıs ayının son haftasından itibaren YKS sınav giriş yerlerinin erişime açılması bekleniyor.
hYw2TGxb6k6gJDgcZK5Srw.jpg

YKS kapsamında, ilk olarak 8 Haziran Cumartesi Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran Pazar sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda da Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak.
_O2OLnjE70mqA20yt5VmWA.jpg

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

Üst Alt