• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

YKS ne zaman? AYT-TYT sınavı hangi günler yapılacak? (2023 ÖSYM YKS sınav tarihleri)

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan YKS ne zaman? AYT-TYT sınavı hangi günler yapılacak? (2023 ÖSYM YKS sınav tarihleri) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 68 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı YKS ne zaman? AYT-TYT sınavı hangi günler yapılacak? (2023 ÖSYM YKS sınav tarihleri)
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

YKS ne zaman? AYT-TYT sınavı hangi günler yapılacak? (2023 ÖSYM YKS sınav tarihleri)

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. 31 Mayıs'ta erişime açılan YKS sınav giriş yerlerinin belli olmasıyla birlikte, sınava girecekleri okulları öğrenen öğrenciler, şimdi de sınav tarihlerini merak ediyor. Peki, 2023 YKS ne zaman? AYT-TYT sınavı hangi günler yapılacak?

2023 YKS tarihi, güzel bir üniversitede okuma hayaliyle sınava girecek öğrenciler tarafından sorgulanmaya başladı. Sınava girecekleri okul ve salon bilgisini öğrenen öğrenciler, AYT ve TYT sınavlarının uygulanacağı günü merak ediyor. Peki, 2023 YKS ne zaman? AYT-TYT sınavı hangi günler yapılacak? 2023 YKS NE ZAMAN? ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 YKS sınav takvimiyle birlikte, YKS oturumları için tarihler belli oldu. Buna göre; 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır. 17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacaktır.
CnHTiKePhEuprn6R3zMlGg.jpg
YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL SORGULANIR? ÖSYM tarafından yapılacak olan 2023 YKS için sınav giriş yerleri açıklandı. 17 Haziran 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile 2023-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 31 Mayıs 2023 tarihinde saat 15.00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecektir. YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Üst Alt