• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Yeni Nesil Apple Pencil Çok Daha Gelişmiş Olacak!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde x tarafından oluşturulan Yeni Nesil Apple Pencil Çok Daha Gelişmiş Olacak! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 191 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Yeni Nesil Apple Pencil Çok Daha Gelişmiş Olacak!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Yeni nesil Apple Pencil modelleri hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bununla ilgili bir patent alındığı dahi konuşuluyor.

Yeni Nesil Apple Pencil Çok Daha Gelişmiş Olacak!


Apple, teknolojilerini geliştirmek için elinden geleni yapmaya gayret gösteriyor. Geliştirilen teknolojilerden birisi olan Apple Pencil, iPad ürünleri için yer almakta. Yeni konuşulan bir özelliğe göre Apple Pencil, harika bir yeniliğe kavuşacak. Bu yenilik, pek çok tasarımcının işine yarayacak.

Yeni nesil Apple Pencil’ın daha iyi olacağı öne sürüldü!​

Apple Pencil, tablet kullanırken büyük bir kolaylık sağlıyor. Ortaya çıkan bir patente göre yeni nesil kalemler, muazzam bir özelliğe kavuşuyor. Buna göre Apple Pencil ürününde optik sensörler yer alacak. Bu sensörler, renk ve dokuları tespit etmek adına kullanılıyor olacak. Bunu şu şekilde açıklayalım. Örneğin ekranda bir renk belirlemek için fare veya parmak kullanılıyor. Bu şekilde istenen renk seçimi yapılabiliyor.
Aynı işlemi gerçek hayatta yapmak hiç kolay değil. Ya fotoğraf çekilmesi gerekecek ya da farklı bir cihaz kullanılması. Apple Pencil, bu işi kolaylaştırmak için optik sensörlere yer veriyor. Optik sensörler, bir nesnenin rengini alarak dijital ortama aktaracak.
Yeni nesil Apple Pencil, bununla da kalmayıp renk dışında dokuyu da alabilecek. Bir eşyanın dokusu alınıp dijital ortama aktarılacak. Aktarılan bu doku ile istenen çalışma gerçekleştirilebiliyor olacak. Özetle Apple Pencil, yeni modellerde daha başarılı çalışmalara imza atacak.

post_1672665389_4297709191024.jpg

Apple Pencil ile ilgili gelen bir diğer bilgi çıkış tarihi hakkında. Henüz ürünün çıkış tarihi netleşmedi, fakat bazı tahminler yapılıyor. Buna göre yeni nesil modeller, 2024 yılında raflarda yerini almaya başlayacak.

Apple Pencil özellikleri​

Apple Pencil, optik sensörlerle tasarımcıların yüzünü güldürecek. Peki mevcut üründe hangi özellikler yer alıyor? Gelin biraz da bunu ele alalım.
Apple Pencil, tabletler için harika olanaklar sunan bir donanım. Bu aygıt sayesinde birçok iş kolaylıkla halledilebiliyor. Kalemin sunduğu özelliklerden birisi manyetik özelliğinin bulunması. Bu sayede kalem, tabletin üzerinde düşmeden durma kabiliyeti kazanıyor.
Apple Pencil, kablosuz bir şekilde çalışıyor. Kablo karmaşası olmadan kullanılan ürün, aynı zamanda kablosuz şarj ediliyor. Aygıtın kablosuz bir şekilde eşleşmesi, pratiklik açısından büyük bir öneme sahip. Bundan dolayı birçok müşteri, bu özelliğe hayran kalmış durumda.
Ürünün öne çıkan özelliklerinden birisi, ultra piksel hassasiyeti. Apple, kullanıcıların en iyi deneyimi yaşaması için hassasiyete büyük önem veriyor. Bu doğrultuda ekranda çizim yaparken veya farklı işlemlerde kullanım yaparken zorlanılmıyor. Yüksek piksel hassasiyeti, bu bakımdan büyük bir avantaj sunuyor. Yeni nesil Apple Pencil modelleriyle beraber hassasiyetin daha da iyileştirileceği tahmin edilmekte.

post_1672665395_79577564599514.jpg

Kalemin öne çıkan bir diğer özelliği, gecikme süresi. Kablosuz aygıtların en büyük dertlerinden birisi, sunduğu gecikmeler olmakta. Bazı aygıtlar, ciddi gecikmeler sebebiyle gecikmesini hissettiriyor. Bazıları ise parazit sebebiyle gecikme yaşıyor. Ürünlerin gecikmesi, genellikle birkaç ms olsa da daha uzun gecikmeler de mümkün. Apple Pencil, gecikme süresini neredeyse 0’a yakın konumda bırakmış. Bu da neredeyse anında tepki demek. Özetle ürün, çok hızlı tepki veriyor. Bu da göz zevkinin bozulmamasını sağlıyor.

Apple Pencil ile uyumlu cihazlar​

Apple Pencil, iki nesil ile satışa sunuluyor. İlk nesil 2.199 TL fiyat etiketine sahip. Bu ürünün uyumlu olduğu modeller şunlar:
  • 6, 7, 8, 9 ve 10. nesil iPad (USB Type-C)
  • 3. nesil iPad Air
  • 5. nesil iPad Mini
  • 1 ve 2. nesil 12,9 inç iPad Pro
  • 10,5 inç iPad Pro
  • 9,7 inç iPad Pro
Eğer 2. nesil Apple Pencil almak isterseniz fiyat 2.649 TL. Bu ürünün desteklediği tabletler şunlar:
  • 3, 4, 5 ve 6. nesil 12,9 inç iPad Pro
  • 1, 2, 3 ve 4. nesil 11 inç iPad Pro
  • 4 ve 5. nesil iPad Air
  • 6. nesil iPad Mini

 
Üst Alt