• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Xiaomi Telefon Sahipleri Dikkat! Güncelleme Alacak Modeller Belli Oldu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Xiaomi kategorisinde x tarafından oluşturulan Xiaomi Telefon Sahipleri Dikkat! Güncelleme Alacak Modeller Belli Oldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 296 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Xiaomi
Konu Başlığı Xiaomi Telefon Sahipleri Dikkat! Güncelleme Alacak Modeller Belli Oldu
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

MIUI 14 güncellemesi alacak olan telefon modelleri paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre 9 akıllı telefon modeli daha güncellemeye sahip olacak.

Xiaomi Telefon Sahipleri Dikkat! Güncelleme Alacak Modeller Belli Oldu


Xiaomi, büyük bir çaba göstererek MIUI 14 yazılımını cihazlarına yaymaya çalışıyor. MIUI 14, yakın zamanda geliştirilmişti. Android 13 tabanlı olan işletim sistemi, şu ana kadar birçok akıllı telefonda bulundu. Şimdi listeye 9 yeni akıllı telefon daha giriyor. Bununla beraber firma, güncelleme ile ilgili bazı bilgilere yer veriyor.

MIUI 14 güncellemesi alacak telefon modelleri​

Xiaomi, MIUI 14 alacak telefonları paylaştı. Bunun dışında bir açıklamaya da yer verildi. Buna göre cihazların çıkış tarihine bağlı olarak Android sürümü belirlenecek. Eski telefonlar için Android 12 sürümü kullanılacak. Yeni telefonlarda ise Android 13 sürümüne yer verilecek.
İşte MIUI 14 alacağı doğrulanan 9 telefon:
Resmi Note 10 Pro 5G
POCO X3 GT
Xiaomi CIVI 2
Redmi K40 Pro
Redmi K40 Pro+
Xiaomi 12X
Xiaomi Mi 11 LE
Xiaomi 11 Lite 5G NE
Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 Ultra
Redmi K40
Redmi Note 11 Pro
Redmi Note 11 Pro+

MIUI 14 yenilikleri​

Xiaomi’nin geliştirmiş olduğu MIUI 14, pek çok yenilik ile geldi. Bunlardan birisi süper simgeler. Süper simgeler, ana ekranda yer alan simgenin görüntüsünü ele alıyor. Kullanıcılar, bu özellik ile beraber istediği uygulamayı seçerek o uygulamanın simgesini düzenleyebilmekte. Örneğin simgenin şekli değiştirilebiliyor. Bunun yanı sıra ikon güncellemesi yapılıyor.
post_1672479054_80352737756814.jpg

MIUI 14 güncellemesi ile beraber daha pek çok yenilik karşımıza çıkmakta. Bir diğer yenilik klasör düzeni. Ana ekranda bulunan klasörler, uygulamaların içe yerleştirilmesine imkan tanır. Yeni özellik ile beraber artık klasör düzeni ayarlanabilecek. Şimdilik 2 farklı dizin düzeni belirtiliyor olsa da yeni düzenlerin de eklenmesi bekleniyor.
MIUI 14 yenilikleri arasında yeni widgetler de yer alıyor. Widgetler, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran çeşitli araçlar sunar. Artık telefon sahipleri, daha fazla araç ile karşılaşacak. Bunun yanı sıra evcil hayvan ve bitkilerle alakalı düzenlemeler de yapıldı. Bu özelliğe göre ekrana evcil hayvan veya bitki yerleştiriliyor. Bu nesneler hareketli olduğu için görsel şölen sağlıyor. Amacı, insanların eğlenmesini sağlamak.
Bu özelliklerin yanı sıra işletim sistemi, küçük çapta pek çok özelliğe kavuştu. Bunlar güvenlik güncellemesi ve küçük dokunuşlar olarak bahsediliyor. Yani ciddi yenilikler değil fakat telefonun kullanım kalitesini arttırıyor.


 
Üst Alt