• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Xiaomi 13 Serisi Tanıtım Tarihi Göründü!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Xiaomi kategorisinde Php tarafından oluşturulan Xiaomi 13 Serisi Tanıtım Tarihi Göründü! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 276 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Xiaomi
Konu Başlığı Xiaomi 13 Serisi Tanıtım Tarihi Göründü!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Xiaomi 13 serisi tanıtım tarihi ortaya çıktı. Henüz duyurulmayan cihaz hakkında şimdiden pek çok bilgi öğrenildi. Detaylar haberimizde.

Xiaomi 13 Serisi Tanıtım Tarihi Göründü!

Xiaomi 13, henüz çıkmasa da şimdiden sızıntılarla konuşulan bir akıllı telefon serisi. Özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi gibi çeşitli bilgiler ortalıkta dolaşıyor. Bu bilgilere bir yenisi daha eklendi.
Xiaomi’nin yeni serisinin tanıtım tarihi Mi Store’da göründü. Aslına bakarsak cihazın 1 Aralık’ta tanıtılması bekleniyordu. Yaşanan aksaklıklar sebebiyle ise ertelenme kararı alındı. Çinli firma, henüz net bir tanıtım tarihi açıklamadı. Tarih açıklanmasa da mağazada Xiaomi 13 için tanıtım günü görüldü.

Xiaomi 13 serisi için tanıtım tarihi ortaya çıktı​

Mi Store, Xiaomi’nin kendi resmî mağazası. Yakın zamanda Mi Store’da Xiaomi 13 için tanıtım tarihi göründü. Sitede yer alan tanıtım tarihine göre seri, 11 Aralık’ta yani yarın duyurulacak. Etkinlikte Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarının tanıtılması bekleniyor. Bununla beraber işletim sistemi arayüzü olan MIU 14 de tanıtılacak ürünler arasında yer alıyor.
Etkinlikte tanıtılacağı söylenen ürünlerden birisi de akıllı saat modeli Xiaomi Watch S2. Bunun yanı sıra kablosuz kulaklık Xiaomi Buds 4 ürününün de tanıtılması bekleniyor. Karşımıza çıkacak olan bir diğer ürün ise Xiaomi Mini Host. Bu ürün, şirketin ilk masaüstü bilgisayar modeli olarak yer alıyor.
post_1670665611_2747709858553.jpg

Xiaomi 13 serisi hangi özelliklere sahip olacak?​

Xiaomi 13 serisi tanıtım tarihi dışında serinin özellikleri de araştırılan bir detay. Biraz da serinin özelliklerine değinmek gerekiyor. Öncelikle ekran özelliklerinden söz edelim. Ekranı incelediğimizde her iki cihazın da güçlü ekranlara sahip olduğu görülüyor. Xiaomi 13 6,36 inç ekran ve 120 Hz E6 AMOLED panele yer veriyor. Bununla beraber 1080 piksel ekrana sahip. Xiaomi 13 Pro ise 120 Hz ekranla beraber 2K çözünürlüklü görüntü sunuyor. Ayrıca ekranı 6,73 inç olarak yer almakta. Her iki modelin sunduğu parlaklık seviyesinin 1.900 nit olduğunu belirtmek istiyoruz.
Cihazlarda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi bulunuyor. Oldukça güçlü işlemci olan bu model, 4 nm transistörlere sahip. Bilindiği üzere transistörler küçüldükçe performans artıyor ve güç tüketimi azalıyor. Bu durum, ısı oluşmasını da azaltan bir eylem. Günümüz işlemcilerinin genel olarak 5, 7 ve 10 nm kullandığını belirtelim. Yani 4 nm transistörler şu anda muazzam seviyede sayılıyor.
Güçlü işlemciyi bünyesinde bulunduran modelde 8 çekirdek bulunmakta. Bu çekirdeklerden birisi olan ARM Cortex-X3 3,19 GHz hızında çalışıyor. Bir diğer çekirdek olan ARM Cortex-A715 ise 2 adet 2,8 GHz olarak bulunuyor. Cortex-A710 2 adet 2,8 GHz ve Cortex-A510 3 adet 2 GHz olarak yer alıyor. İşlemci hızlarına baktığımızda günümüz pek çok telefon modeline göre gayet hızlı.
Xiaomi, grafik çipi tarafında da harikalara imza atmış bir model olacak. Xiaomi 13 serisinde Adreno 740 grafik çipine yer veriliyor. Adreno 740 ile ilgili bilinen en önemli özelliklerden birisi ışın izleme teknolojisi. Işın izleme teknolojisi, oyunlardaki ışık, yansıma ve gölgelendirmelerin kalitesini artırıyor.
post_1670665615_6477353935970.jpg

12 GB RAM sunulacak​

Xiaomi 13 serisi tanıtım tarihi dışında serinin bilinmesi gereken diğer özelliği belleği. Depolama ve RAM ile ilgili net bir bilgi yer almıyor. Yine de iddialara göre cihaz, orta düzey bir belleğe sahip olacak. Xiaomi 13’ün RAM miktarı 8 GB olarak açıklanıyor. Xiaomi 13 Pro için ise RAM miktarı 8 ve 12 GB seçenekleri ile gelecek.
Depolama tarafına baktığımızda cihazların üç farklı depolama seçeneği ile geleceği görülüyor. Bunlar arasında 128 GB, 256 GB ve 512 GB yer alıyor. Yani modelin depolama alanı, günümüz şartlarına göre gayet yeterli düzeyde.
Surge G1 şarj koruma çipine sahip olacak telefonlar, güçlü batarya özelliklerini barındırıyor. Xiaomi 13 4.500 mAh batarya kapasitesine yer verecek. Ayrıca 67 watt kablolu şarj desteği sunulacak. Xiaomi 13 Pro ise 4.820 mAh kapasiteyle gelirken 120 watt kablolu şarja da imkan tanıyacak. Cihazların 50 watt kablosuz ve 10 watt ters kablosuz şarj özelliği de bulunabilir.
Kullanıcılar Xiaomi 13 serisi tanıtım tarihi ile beraber cihaz hakkındaki iddiaları da araştırıyor. Bu iddialar arasında kamera detayları da yer almakta. Kamera özelliklerine baktığımızda güçlü özellikler öne çıkıyor. Xiaomi 13’ün ana kamerası 50 MP olarak belirtiliyor. Bununla birlikte 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 10 MP telefoto sensör yer alacağı açıklanıyor. Xiaomi 13 Pro ise bu üç kamerada da 50 MP kriterine yer veriyor. Yani Pro modeli için oldukça güçlü özellikler sağlanacak.
post_1670665620_36141743979860.jpg

Xiaomi 13 vs Xiaomi 13 Pro​

Siz değerli okurlarımız için her iki modelin kıyaslamasını da yaptık. Aşağıdaki tablodan karşılaştırma yapabilirsiniz.
Xiaomi 13Xiaomi 13 Pro
6,36 inç 120 Hz ekran6,73 inç 120 Hz ekran
E6 AMOLED 1080pE6 AMOLED 2K
1.900 nit parlaklık1.900 nit parlaklık
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
1 x 3,19 GHz, 4 x 2,18 GHz, 3 x 2 GHz1 x 3,19 GHz, 4 x 2,18 GHz, 3 x 2 GHz
Adreno 740 (Ray tracing desteği)Adreno 740 (Ray tracing desteği)
8 GB RAM8 ve 12 GB RAM
128, 256 ve 512 GB depolama alanı128, 256 ve 512 GB depolama alanı
4.500 mAh batarya kapasitesi4.820 mAh batarya kapasitesi
67 watt kablolu şarj120 watt kablolu şarj
50 watt kablosuz, 10 watt ters kablosuz şarj50 watt kablosuz, 10 watt ters kablosuz şarj
50 MP ana kamera50 MP ana kamera
12 MP geniş açılı kamera50 MP geniş açılı kamera
10 MP telefoto kamera50 MP telefoto kamera

Üst Alt