• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 witter, COVID-19 yanlış bilgilendirme politikasını uygulamayı durdurdu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Twitter kategorisinde Php tarafından oluşturulan witter, COVID-19 yanlış bilgilendirme politikasını uygulamayı durdurdu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 225 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter
Konu Başlığı witter, COVID-19 yanlış bilgilendirme politikasını uygulamayı durdurdu
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Twitter'ın COVID-19 yanlış bilgilendirmesiyle mücadelede uzun süredir devam eden çabası şimdilik sona erdi.​

Bazı Twitter kullanıcılarının ve CNN'in fark ettiği üzere, sosyal medya şirketinin şeffaflık sitesini sessizce güncelleyerek COVID yanlış bilgilendirme politikasını 23 Kasım'da uygulamayı bıraktığı ortaya çıktı. Şirketin, Elon Musk'ın planladığı af kapsamında yanlış bilgi paylaşımı nedeniyle yasaklanan hesapları geri getirip getirmeyeceği henüz belli değil, ancak bu, şirketin daha fazla kullanıcının hesabını askıya almayacağını veya koronavirüs ve aşılar hakkında yanlış bilgiler veren içeriği silmeyeceğini gösteriyor.

Twitter, Ocak 2020’de, hastalık dünya çapında yayılmaya başladığında COVID-19 yanlış bilgilerine karşı önlem almaya başlamıştı. Sosyal ağ o zamandan beri konuyla ilgili olarak 11.200'den fazla hesabı yasakladı, 97.600'den fazla yanlış içerik örneği topladı ve uyarı etiketleri gibi çabalarla 11.7 milyon hesaba "meydan okudu".

Musk rutin olarak yasaklara ve bazı COVID-19 güvenlik önlemlerine karşı olduğunu dile getiriyor. Ki Tesla, covid önlemleri kapsamındaki kapanma emirlerine rağmen fabrikalarını açık tutarak erken pandemik kurallarına da meydan okumuştu. Musk ayrıca Nisan 2020'deki bir kazanç duyurusu sırasında bu kapanmaların "insanları zorla hapsetmek" olduğu konusunda ısrar etmiş ve eyaletin covid önlemleri sebebiyle Tesla'nın genel merkezini Kaliforniya'dan Teksas'a taşımakla tehdit etmişti. Girişimci aşılamayı desteklerken, kapanmalara karşı çıkmış ve Kanada'nın başkenti Ottawa'yı haftalarca kapatan kapanmalara karşı çıkan işgalcilere desteğini dile getirmişti.
 
Üst Alt