• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Windows 10’da Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Windows 10 kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan Windows 10’da Klavye Dili Nasıl Değiştirilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 816 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Windows 10
Konu Başlığı Windows 10’da Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye

İtibar:

Windows 10, ilk kurulum sırasında bir veya daha fazla klavye dili eklemenize izin verir. Eğer kurulum esnasında varsayılan klavye dilinizi doğru seçmediyseniz, fiziki klavyenizdeki tuşlara bastığınız zaman bilgisayar onu farklı bir biçimde algılayabiliyor. Böyle bir durumda da klavye dili değiştirmek kaçınılmaz oluyor.

Aslında Windows 10’da klavye dili değiştirmek çok kolay bir işlem ve yapması yaklaşık 2 dakikanızı alıyor.

Windows 10 klavye dili değiştirme:

Adım #1: Windows tuşuna basarak Ayarlar’a girin.
Adım #2: Zaman ve Dil sekmesine girin.
Adım #3: Dil seçeneğine gelin ve Tercih edilen diller kısmında varsayılan dile tıklayıp Seçeneklere tıklayın.
Adım #4: Klavyeler kısmından ‘Klavye ekle’ seçeneğine tıklayın ve dilediğiniz klavye dilini ekleyin.
Adım #5: Sağ alt tarafta bulunan TUR simgesine tıklayarak seçili klavyenizi değiştirin.

Bütün bu işlemleri tamamlamanızın ardından Görev çubuğunun sağ tarafında bulunan TUR veya ENG simgesine tıklayın ve varsayılan klavye dili değişimini tamamlayın.

Üst Alt