• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bilgisayar Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Diğer Windows Sürümleri kategorisinde Php tarafından oluşturulan Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 402 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Diğer Windows Sürümleri
Konu Başlığı Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Windows 10 22H2 güncellemesi duyuruldu. Yeni güncelleme ile beraber ciddi yenilikler bulunmuyor. Bunun dışında çeşitli hatalar giderildi.
Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı


Windows 11, geçtiğimiz yılın Ekim ayında resmî olarak yayın hayatına başlamıştı. Windows 11’in çıkışının ardından Windows 10’a ne olacağı merak ediliyordu. Microsoft, Windows 10’un bir süre daha güncelleme alacağını belirtti. Bu güncellemelerden birisi de Windows 10 22H2 olarak yer alıyor. Yeni güncelleme, pek çok hatayı çözerken bazı küçük değişikliklere de yer veriyor. Windows 10 22H2’de önemli yenilikler bulunmuyor.
Microsoft’un yeni güncellemede neden özelliklere yer vermediğini şu şekilde açıklayalım. Bilindiği üzere Windows 11 çıkış yaptı. Bundan dolayı şirket, yeni işletim sistemine ağırlık vermek istiyor. Windows 10 ise genellikle güvenlik ve hata düzeltme güncellemelerine yer veriyor.

Windows 10 22H2 güncellemesi duyuruldu​

Windows 10 22H2, önemli güncellemelere yer vermiyor. Yani bu güncelleme, oldukça küçük bir güncelleme. Yenilikler arasında genel olarak hata düzeltmeleri ve güvenlik sorunlarını giderme yer alıyor. Küçük bir güncelleme olması nedeniyle düşük boyut sebebiyle çok hızlı bir şekilde kuruluyor.
Windows 10 22H2 güncellemesi ile beraber odak yardımı ile ilgili güncelleme yapıldı. Artık odak yardımı aktif iken bildirim alınabiliyor olacak. Bu özelliğin amacı önemli bildirimlerin alınmasına olanak tanımak. Odak yardımı, bilindiği üzere rahatsız etmeyin modu olarak karşımıza çıkıyor.
Bir diğer güncelleme ise Windows Autopilot özelliği olarak açıklandı. Artık Windows Autopilot, eskisinden daha güvenli bir hale geldi. Windows Autopilot, kurumsal amaçlı kullanılan bir hizmet. Bu özellik ile birlikte dağıtma, sıfırlama ve çeşitli operasyonlar gerçekleştiriliyor.

Pek çok sorun giderildi​

Kullanıcılar, Windows 10 22H2 güncellemesi ile beraber bazı sorunlarla karşılaşabilir. Bu sorunların bazıları çözülmüşken bazıları henüz çözülmemiş durumda. Yaşanan sorunlardan birisi oturum açma hataları. Buna göre kullanıcılar, Kerberos kimlik doğrulama sorunları ile baş başa kalabiliyor. Bu sorunun giderildiği açıklanıyor.
Masaüstü ile ilgili önemli bir hatanın da giderildiği ifade ediliyor. Bu hataya göre masaüstü ve görev çubuğu, anlık olarak kayboluyor. Kaybolduktan bir süre sonra ise geri geliyor. Bu sorunun görev çubuğunun çöküp yeniden başlaması ile ilgili olduğunu düşünüyoruz. Daha önce yaşadığımız deneyime göre depolamanın meşgul olması sebebiyle bu durum ile karşılaşılıyor.
post_1669280153_74422527866619.jpg

Kullanıcıların yaşadığı bir diğer sorun ağ bağlantıları ile ilgili bir problem. Bu sorun ile birlikte cihaz sahipleri, ağ bağlantısı koptuktan sonra yeniden bağlantı sağlayamıyor. Bu durum, aynı zamanda ağ değişikliği olduğunda da yaşanıyor. Kablosuz ve kablolu ağlarda bu problemin olduğu belirtildi. Microsoft, bu sorunun giderildiğini ifade etti.
Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesi ile beraber etki alanı ile ilgili bir hatayı da tespit etti. Henüz bu hatanın giderildiği ile ilgili bir açıklama yer almıyor. Etki alanı üzerinde farklı bir kimlik oluşturulduğunda bir hata mesajı ile karşılaşılıyor.
Bir diğer düzeltilen sorun Microsoft OneDrive ile alakalı olmakta. Bu güncellemede OneDrive’ın çökmesine neden olan bir sorun giderildi. Kullanıcılar, oturum kapatırken veya bağlantı kaldırırken bu sorun ile karşı karşıya kalıyordu. Bu problemin de tarihe karıştığını açıklayabiliriz.

Yeni güncellemeye sahip olma​

Windows 10’un yeni güncellemesine sahip olmak için aşağıdaki adımlar tek tek uygulanmalı:
  • Ayarlar uygulamasına girilmeli. (Windows + I)
  • “Windows Update” seçeneği seçilmeli.
  • Bu kısımda “Windows 10 22H2” güncellemesi görünecek. Eğer bulunmuyor ise yapılması gereken şey “Güncellemeleri Denetle” butonuna basmak.
  • Güncelleme görünmüyor ise kademeli bir şekilde dağıtıldığı için bir süre sonra görünebilir.
  • Güncelleme geldiyse sağ tarafta bulunan “İndir ve Yükle” butonuna basılmalı.
  • Güncelleme kurulduktan sonra yeniden başlatma istenecek. İşletim sistemi, uygun bir zamanda yeniden başlatılmalı.

Kaynak:
 
Üst Alt