• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp’in yeni güncellemesi 5 adet yeni özellik getiriyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde x tarafından oluşturulan WhatsApp’in yeni güncellemesi 5 adet yeni özellik getiriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,818 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp’in yeni güncellemesi 5 adet yeni özellik getiriyor
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

WhatsApp duyurduğu yeni güncellemesi ile birlikte gruplardaki yöneticilerin yetkilerini arttırırken bir yanda da gizlilik konusunda önemli yenilikler getiriyor.

WhatsApp’in yeni güncellemesi 5 adet yeni özellik getiriyor


WhatsApp Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile birlikte yeni özelliklerin geleceğini duyurdu. Güncelleme ile birlikte grup mesajlarını silebilme, çevrimiçi görünümünü gizleme ve gizli gruptan çıkma gibi özellikler geleceğini duyurdu.

Yöneticilerin yetkisi artıyor

WhatsApp grup yöneticisi

Yeni gelecek güncelleme ile birlikte gruplarda yönetici olan kişiler başkalarının gönderdikleri mesajları 2 güne kadar herkesten silebilecekler. Böylece grup içerisinde istenmeyen mesajlara yöneticiler direkt olarak müdahale edebilecekler. Bu güncelleme şuan için aktif olarak kullanılabilir durumda.
WhatsApp tarafından yapılan açıklama ise;
Tüm Grup Yöneticilerine Sesleniyoruz! Artık anlamlı konuşmaları sürdürmenize yardımcı olmak için gruplarınızdan istenmeyen mesajları silmek için 2 günden biraz fazla süreniz olacak.”

Android kullanıcıları mesajları geri alabilecek

WhatsApp sadece Android Beta kullanıcıları için mesajları sildikten kısa bir süre sonra geri alabilmesini sağlayan bir güncelleme getirdi. Ekranın altında çıkan bir bildirim sayesinde kısa süre içerisinde silinen mesaj geri alınabilecek.
WhatsApp mesaj geri alma

Fakat bu işlemin kısa bir süre için geçerli olacağından dolayı eski silinen mesajlara yapılamıyor. Özellik şu an için sadece Android Beta WhatsApp kullanıcıları için geçerli ve tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı henüz belirsiz. Eğer sizde bu özelliği test etmek isterseniz Android Beta programına katılım sağlayabilirsiniz.

Gizlilik güncellemeleri

WhatsApp kişilerin gizli kalmasına son zamanlarda daha da önem verdiklerini göstermek için herkese açık olan verileri yavaş yavaş gizliyor. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek güncellemedeki ilk gizlilik özelliği gruplardan çıkarken sadece yöneticiye bildirim gidecek şekilde gruplardan ayrılmanıza olanak tanıyor. Artık grubunuzdaki diğer üyeler sizin o gruptan ayrıldığınızı sadece üye listesine bakarak görebilecekler.
İkinci gizlilik güncellemesi ise çevrimiçi olduğunuzu istediğiniz kişilere gösterebileceksiniz. WhatsApp bir yandan da iş için kullanıldığı için müsaitlik durumunuzu daha iyi ayarlamak için Çevrimiçi olup olmadığınızı seçtiğiniz kişilere gösterebileceksiniz. Dolayısıyla arkadaşlarınız ya da aileniz fark etmeden onları kara listeye ekleyebilirsiniz.
post_1662548218_70157712627470.png

Son gizlilik güncellemesi ise fotoğraflar ile ilgili. WhatsApp yolladığınız fotoğrafların ekran görüntüsü alınmasını engelleyecek sistemi de yeni güncelleme ile duyurdu. Normalde kısa süreli fotoğraf göndermek mümkün olsa bile karşı tarafın ekran görüntüsünü almasını engelleyen bir durum yoktu. Bu güncelleme hakkında ekstra detay verilmese de WhatsApp’ın söylediğine göre karşı taraf gönderdiğiniz fotoğrafı ekran görüntüsü alamayacak.

Grup sohbetlerine profil resmi geliyor

WhatsApp grup profil resmi

Diğer mesajlaşma servislerinde olan mesaj içerisinde profil resmi WhatsApp’in son güncellemesi ile hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Grup içerisinde üyelerin mesajlarının karışmasını engellemeye yönelik olarak gelen profil fotoğrafı uygulaması, şu anlık sadece iOS kullanıcıları için geleceği söylendi.
Daha kesinleşmemiş bir güncelleme ise bu profil fotoğraflarından kullanıcıların sohbet durumlarındaki hikayeyi görmelerini sağlayabileceği yönde. Instagram sohbette kişilerin resimlerine dokunarak hikayelerine ulaşabildiğimiz gibi burada da aynı durum gerçekleşecek gibi duruyor.
 
Üst Alt