• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde Php tarafından oluşturulan WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 228 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!


WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram, WhatsApp’tan daha fazla özellik sunuyor. Sunduğu etkili özellikler ile kendini kanıtlayan uygulama, son zamanlarda kullanıcı sayısını artırdı. Telegram’ın sunduğu özellikler arasında yeni özelliklerin duyurulduğu bir sohbet özelliği de bulunuyordu. Telegram, bu özellik ile beraber yenilikler yapıldığında kullanıcılara bildiriyor. Yenilikler, Telegram sohbeti üzerinden insanlara gönderiliyor.
WhatsApp’ın aslına bakarsak uzun süredir bu özellik üzerinde durduğu biliniyor. Şimdi ise özellik ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

WhatsApp yeni özellik geldiğinde mesaj atacak​

WhatsApp’ın masaüstü sürümünde keşfedilen yeni bir özellik dikkat çekiyor. Henüz beta sürecinde olan bu özellik ile WhatsApp, kullanıcılara mesaj gönderecek. Kullanıcıların WhatsApp sohbeti ile birlikte alacağı mesajlar, genel olarak yenilik mesajları olacak. Aslında buna benzer bir sistem zaten bulunuyordu. WhatsApp kullanıcıları, hikaye özelliği sayesinde yeniliklerden haberdar oluyordu. Hikaye sisteminin yerine sohbet mesajlarının atılması daha mantıklı olabilir. Çünkü yenilikler, bu sayede istenildiği zaman görüntülenme şansına sahip olur.
Yeni geliştirilen özellik ile birlikte bilinmesi gereken bir diğer detaydan bahsedelim. Kullanıcılar, WhatsApp sohbetine mesaj gönderemeyecek. Bunun nedeni, WhatsApp’ın bu sohbeti yenilikleri bildirmek için kullanması. Yani WhatsApp üyelerinin dönüş yapmasına gerek bulunmuyor.
WhatsApp yeni özellik mesajı almak istemeyen kullanıcılar için de bazı seçenekler sağlanıyor. Bunun için iki alternatif mevcut. Bunlardan birisi mesaj almayı durdurmak yani sohbeti engellemek. Bir diğer imkan ise susturmak. WhatsApp sohbeti susturulduğu takdirde bildirim gelmeyecek. Kullanıcı, istediği zaman yenilikleri sessiz bir şekilde inceleyebilecek.
post_1669362773_45167601320542.jpg

WhatsApp, yeniliklerle kullanıcıları memnun etmeye çalışıyor​

WhatsApp, bu yeniliğin yanı sıra daha birçok yenilik için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalardan birisi sesli durum gönderme özelliği. Kullanıcılar, gelecekte eklenecek olan özellik ile durum gönderirken sesli mesaj yollayabilecek. Durum, bilindiği üzere bir diğer adıyla hikaye sistemi olarak geçiyor. Durumlar sayesinde kullanıcılar metin, görsel ve efekt gibi çeşitli şeyler ekleyebiliyor. Bunların arasına sesli konuşma desteği de eklendi.
WhatsApp yeni özellik mesajı dışında bir diğer yenilik anket özelliği olarak bizleri karşılıyor. Anket özelliği ile beraber kullanıcılar, grupta anket oluşturup dönüş alabilecek. Bu özellik ile beraber bir kullanıcı, anket oluştururken soru soracak. Ardından seçenekleri belirleyecek. İsterse bu seçeneklerin sıralamasını güncelleyebiliyor olacak. Bu şekilde ayrıca, anket oluşturuluyor. Anket, grupta soru ve seçeneklerle görüntüleniyor. Bununla beraber kimin hangi ankete oy attığını görmek de mümkün. Yapılması gereken, “View votes” veya “Oylamaları göster” seçeneğine basmak.
WhatsApp’ın Windows uygulaması için de bazı yenilikler yapıldı. Daha öncesinde WhatsApp Windows sürümü için yeni sekmeler eklenmişti. Bu sekmeler arasına “Aramalar” sekmesi de dahil oldu. Aramalar sekmesinde arama geçmişi yer alıyor. Kullanıcılar, arama geçmişine ulaşarak kimlerle konuştuğunu öğrenebiliyor.
WhatsApp yeni özellik mesajı dışında yapılan yeniliklerden birisi de anket arama özelliği. Anket sistemi sayesinde artık anket ekleme ve oylama mümkün oldu. Bu doğrultuda anket sayısı da her geçen gün daha da artacak. Bundan dolayı anket arama için de destek sağlanıyor. WhatsApp kullanıcıları, anket arama sayesinde istediği bir ankete hızlıca ulaşabiliyor.
WhatsApp için yenilikler arasında kamera modu da bulunuyor. Önceden kullanıcılar video çekerken kamera butonuna basmak zorundaydı. Yeni özellik ile birlikte kamera butonuna basılı tutmadan video çekmek mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra kamera modunda çeşitli iyileştirmelere yer verildi.


Kaynak:
 
Üst Alt