• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde x tarafından oluşturulan WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 212 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

WhatsApp süreli mesajlar özelliğini yenileme kararı aldı. Alınan bu kararla birlikte bu özelliğin arayüzü daha güzel bir görünüme kavuşacak.

WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!


WhatsApp uygulamasının sevilen özelliklerinden birisi, süreli mesajlar özelliği olmakta. Bu özellik, geçici mesaj paylaşmaya imkan tanıyor. Geçici mesaj paylaşımı, bir mesajın bir süre sonra kaldırılması anlamına geliyor. Mesaj kaldırılmadan önce karşı tarafa iletinin geçici mesaj olduğuna dair bilgi gidiyor.
Mesaj silindikten sonra mesajın kaldırıldığına dair bilgi yer alıyor. Yani karşı taraf, geçici mesaj özelliğinin aktif olduğunu biliyor. Bu özellik, temiz bir WhatsApp deneyimine imkan tanımak isteyenler için güzel bir olanak tanımakta. Bu sistemle alakalı yeni bir güncellemeye adım atıldı.

WhatsApp süreli mesajlar için arayüz güncelliyor​

WhatsApp, yeni özelliğin arayüzünü güncelleme kararı aldı. Atılan bu adım ile birlikte sistem, yeni özellikler de kazanacak. Önceden oldukça basit süreli mesajlar ekranı, artık daha gelişmiş olacak. Yapılan değişikliklerden birisi saat simgesinin güncellenmesi oldu. Bu simge, daha küçük hale getirilerek şirinleştirildi. Ayrıca simgenin dışında daire şeklinde arka plan bulunuyor.
post_1673680066_16779765167032.jpg

Zaman simgesinin küçültülmesinin dışında bu simgenin altında bir başlık göze çarpıyor. Bu başlıkta “Süreli mesajları otomatik ayarla” yazıyor. Altında ise bir açıklamaya yer verilmekte. Bu açıklamada gizlilik için seçilen mesajların belirli süreden sonra silineceği yazıyor. Ayrıca sohbet katılımcılarının bu özelliğin aktif olduğunu görecekleri de belirtiliyor. Daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar açıklamadan sonraki bağlantıya tıklayabilir.
WhatsApp süreli mesajlar özelliği ile beraber arayüzde daha birçok değişikliğe imza attı. Bir diğer değişiklik eklenen seçenekler. En üstte yer alan seçenek olarak kullanıcıları açma kapama ayarı karşılıyor. Bu ayar ile beraber süreli mesajlar açılıp kapanabilmekte. Bir diğer ayar zamanlayıcı. Kullanıcılar, bu ayar sayesinde karşı tarafa gönderilen mesajın ne zaman silineceğini seçebiliyor.
Yeni özellik ile ilgili karşımıza çıkan bir diğer detay özelliği kısmen açmak. Yani belirli kişiler için geçici mesajlar aktif edilebilmekte. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu açıklayalım. Ne zaman yayınlanacağı hakkında kesin bir bilgi verilmedi. Süreli mesajlar özelliği için sırayla şu seçeneklere girin: Ayarlar -> Gizlilik -> Süreli Mesajlar.

 
Üst Alt