• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde Php tarafından oluşturulan WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 241 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Meta, WhatsApp iyileştirmelerine devam ediyor. Son dönemde çok sayıda yeni özelliğin getirildiği WhatsApp’ın tüm sürümleri daha fonksiyonel hale geldi. Meta, özellikle WhatsApp masaüstü sürümü iyileştirmeleri yayınlıyor. Şirket şimdide masaüstü sürüm için grup sohbetlerini sessize alma imkanı getiriyor. İşte WhatsApp masaüstü sürümündeki grup sohbetlerini sessize alma özelliğiyle ilgili tüm detaylar!

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!


WhatsApp yeni özellikleriyle daha işlevsel bir yapıya bürünmeye devam ediyor. Çatı şirket Meta tarafından WhatsApp için yepyeni özelliklerin duyuruluyor. Şirket özellikle kullanıcı güvenliği/gizliliği ve yanı sıra kullanıcı deneyimi konusunda iyileştirmeler getiren güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemeler arasında da WhatsApp masaüstü sürümü iyileştirmeleri bulunuyor.
Meta, son dönemde WhatsApp grup sohbetleri için önemli yenilikler getirmişti. Şirketin yeni özellikler getirmeye devam edeceği de belirtiliyordu. Ortaya çıkan son bilgilere göre WhatsApp masaüstü sürümündeki grup sohbetlerine yeni bir özellik getiriyor. Yeni gelecek özellikle kullanıcılar masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize alabilecek. Uygulamada bu işlem için bir kısayol olacak.

WhatsApp Grup Sohbetlerinde Katılım Kapasitesi Arttırılmıştı​

WhatsApp

Meta, kısa bir süre önce yaptığı güncellemeyle birlikte WhatsApp grup sohbetindeki katılımcı sayısı sınırını arttırmıştı. Böylelikle kullanıcılar artık WhatsApp’ta 1.024 katılımcının olduğu gruplar oluşturabiliyor. Katılımcı sayısının arttırılmasıyla tek bir sohbet grubunda daha fazla kullanıcının yer alabilmesi mümkün oldu.

WhatsApp Masaüstüne Sessize Alma Kısayolu Geliyor​

Meta, WhatsApp masaüstü sürümü için yeni bir özellik getiriyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar WhatsApp masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize alabilecek. Bu özellik için grup sohbetinde 1 adet sessize alma kısayolu olacağı belirtildi.

WhatsApp Sessize Alma Butonu Nasıl Kullanılır?​

WhatsApp

WhatsApp masaüstüne gelecek özellik henüz geliştirme sürecinde bulunuyor. Söz konusu sessize alma kısayolu, masaüstü sürümüne özel olacak. Böylelikle kullanıcılar grup sohbetlerindeki sağ kısımda yer alacak “çan/zil” simgesine basacak. Bu bildirime basıldığında gruptaki tüm mesajlara dair herhangi bir bildirim alınmayacak.
Bu yeni fonksiyon sayesinde özellikle kalabalık WhatsApp gruplarından sürekli gelen bildirimlerin önüne geçilebilecek. Bu sayede de kullanıcı açısından çok daha rahat bir grup sohbeti kullanımı sağlanabilecek.
WhatsApp, kısa bir süre önce Android cihazlarda “WhatsApp Beta” sürümüne yeni bir özellik getirmişti. Bu özellik sayesinde kalabalık grup sohbetlerinde bildirimler “otomatik devre dışı bırakma” özelliğiyle kapatılabiliyor. Bu özelliğin masaüstü içinde kısayolla birlikte geliyor olması önemli bir rahatlık sağlıyor. Bununla birlikte söz konusu özelliğin WhatsApp masaüstü kullanıcıları ile ne zaman paylaşılacağı açıklanmadı.
 
Üst Alt