• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde x tarafından oluşturulan Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 252 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformu Whatsapp, özel modları ile tehlike saçmaya devam ediyor. Son uyarılarda Türk kullanıcılarının başının dertte olduğu ortaya çıktı!

Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!


Online mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yenilenmeye ve güncellemeye almaya devam ediyor. Bu süreçte birtakım güvenlik sorunları da ortaya çıkıyor. Şimdilerde siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında yeni bir sorun ortaya çıktı. Uzmanlar, YoWhatsApp ismi verilen bir WhatsApp modunun ortaya çıktığını açıkladılar.
YoWhatsApp, aslında online mesajlaşma platformunun kötü amaçlı bir sürümü olarak piyasaya sürüldü. Yapılan araştırmalara göre bu kötü amaçlı sürüm, Türkiye’deki WhatsApp kullanıcılarını hedef almış!

YoWhatsApp reklamları yapılıyor!​

WhatsApp için pek çok kullanıcı eksiklerin olduğunu sürekli olarak dile getirmeye devam ediyor. Eksikleri tamamlamak ve daha verimli bir kullanım imkanı sağlamak için bazı araçlar kullanılıyor. Bunlar özel arka planlar, özel yazı stilleri ve şifreli konuşmaya imkan veren korumalardır. Uzmanlar, bu modların tehlikeli olabileceğini ve doğrudan kullanıcıları hedef alabileceğini söylüyorlar. Son dönemlerde SnapTube üzerinden dönen reklamlarda YoWhatsApp’ın sık sık yer aldığı görüldü.

YoWhatsApp Türk kullanıcıları hedef alıyor​

post_1665754217_46696601198580.jpg

Araştırmalara göre YoWhatsApp modu, içerisinde ücretli abonelik sistemleri ve Truva atlarını indirme gibi kritik özellikler sunuyor. Uzmanlara göre bir süre sonra uygulamanın, kullanıcıların hesap erişim anahtarlarını çaldığı belirtildi. Uygulamanın SnapTube üzerinden duyurulmasından sonra kullanıcılar arasında güvene neden oldu. Bu durum, uygulamadan muzdarip kişi sayısının giderek daha fazla artmasına neden oldu.
Siber suçlular, daha fazla kişiye ulaşmak için çalışmalarına devam ediyor. YoWhatsApp modunun reklamının, güvenilir sayılan çeşitli platformlarda sergilenmesi, güveni artırıyor. WhatsApp modundan etkilenen kişi sayısı artarken tehlike tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Özellikle etkilenenlerin büyük bir kısmının Türkiye’de olması da dikkat çekti. Türkiye’de WhatsApp modundan zarar gören kişilerin oranı %9 olarak belirlendi. Uzmanlar kullanıcılara bu konu hakkında uyarılarda bulunmaya devam ediyorlar.

 
Üst Alt