• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde x tarafından oluşturulan WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 235 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

WhatsApp kullanıcı deneyimi iyileştirilmeye devam ediliyor. Meta, WhatsApp için yayınlandığı güncellemelerle yeni özellikleri kullanıma sunuyor. Gelecek yeni güncellemeyle birlikte artık WhatsApp görüşmelerine linkle katılım sağlanabilecek. İşte yeni WhatsApp güncellemesi!

WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!


Meta, WhatsApp güncellemeleri ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Yeni gelen güncellemeyle birlikte WhatsApp görüşmelerine katılım için yeni bir özellik geldi. WhatsApp kullanıcıları kurdukları grup içerisinde ortak sohbet gerçekleştirebiliyordu. Grup katılımcılarının arkadaşı olmayan kişilerin ise söz konusu WhatsApp grup sohbetine katılabilmesi mümkün değildi. Ancak yeni gelecek özellikle birlikte bu sınırlama ortadan kalkıyor.
Meta, WhatsApp uçtan uca şifrelemeli görüşme limitini arttırmıştı. Yeni limit 32 kullanıcıya çıkartıldı.

Diğer Kullanıcılar Linkle Katılabilecek​

WhatsApp Call Links

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için duyurulan yeni özellik, kolaylık sağlayacak. Facebok, Instagram ve WhatsApp çatı şirketi Meta tarafından yeni özellik “WhatsApp Call Links” olarak açıklandı. Bu özellik tıpkı Apple’nin geliştirdiği “FaceTime” ile benzer yapıda olacak.
WhatsApp kullanıcıları oluşturacakları grup sohbetine dışarıdan kullanıcıları da davet edebilecek. Kullanıcı cihazında yalnızca WhatsApp uygulaması olması halinde bu davetlere icabet edebilecek. Üstelik özellikle birlikte söz konusu harici kullanıcının, gruptaki kullanıcıların arkadaşı olması da gerekmeyecek.
WhatsApp kullanıcısı, oluşturulan grup için “Call Links” gönderebilecek. Bir kullanıcı da kendisine Call Links yani davet linki gönderildiğinde hemen katılabilecek. Call Links oluşturulduğunda bir “bağlantı kartı” yaratılmış oluyor. Grup dışındaki kullanıcılar bu karta girerek, söz konusu grup sohbetine dahil olabilecek. Bu şekilde kolayca erişim sağlamasının dışında liste dışı kullanıcıları da dahil etme avantajı getirecek.
Call Links

Kullanıcılar arasında oluşturulan özel grup sohbetlerine harici katılımcı gelebilecek olması önemli noktalarda oluşturuyor. Örneğin kullanıcıların Call Links göndereceği katılımcıyı seçerken hassas olması gerekecek. Zira grup sohbetine zarar verebilecek, güvenlik riski yaratabilecek katılımcıların dahil edilebilmesi gibi bir risk ortaya çıkacak.
 
Üst Alt