• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde Php tarafından oluşturulan WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 351 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

WhatsApp mesaj silme ile ilgili yeni bir güncellemeyi duyurdu. Bu güncelleme ile beraber silinen mesaj geri alınabiliyor olacak. İşte detaylar!

WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?


İnternet kullanıcıları, sohbet ederken bazen yanlışlıkla mesaj yollayabilir. Bu durumda yapılması gereken mesajı kaldırmak. Bu işlemi uygularken hatayla farklı bir mesajın da silinmesi muhtemel bir durum. Özellikle de tek taraflı silinme uygulandıysa! Eğer yanlışlıkla başka bir mesaj kaldırılırsa silinen mesaj tekrar geri getirilmiyor. Aynı durum “Benden Sil” butonu için de geçerli. Buna bir çözüm üreten WhatsApp ekibi, yeni bir güncelleme duyurdu.

WhatsApp mesaj silme işlemi geri alınabilecek​

WhatsApp, yeni geliştirilen özellik ile beraber kaldırılan mesajı geri getirme sistemi kodladı. Kodlanan yeni özellik, yanlışlıkla “Benden Sil” butonunu kullananlar için geliştirildi. Bu özellik ile beraber bir kullanıcı, sildiği mesajı geri alabiliyor olacak. Bu özelliğin amacı, tek taraflı mesaj kaldırmalara karşı önlem almak. Alınacak olan önlem ile birlikte kullanıcıların hata yapma oranı düşürülecek.
Örneğin bir sohbette yanlışlıkla mesaj atıldığını varsayalım. Bu mesajın kaldırılması gerekir. Mesajı kaldırırken hatayla “Benden Sil” seçeneğine basılır ise mesaj diğer kullanıcılarda gözükür. Eğer “Herkesten Sil” seçeneği kullanılırsa mesaj, tüm kullanıcılardan silinir.
post_1671712360_50881499822997.jpg

“Benden Sil” seçeneği kullanıldığı takdirde kullanıcı, 5 saniye boyunca buton ile karşılaşacak. Bu butonda “Geri Al” yazacak. Eğer 5 saniye içerisinde butona basılmaz ise bu durumda geri alma yapılamayacak. Eğer butona basılırsa mesajın tek taraflı kaldırılması geri alınmış olacak. Sonrasında “Herkesten Sil” seçeneği kullanılabilir olacak.
Özet geçmek gerekirse WhatsApp mesaj silme özelliğine bir yenisi eklendi. Bu özellik ile beraber kullanıcı, tek taraflı sildiği mesajı geri alabilecek. Ardından tamamen kaldırabiliyor olacak. Bu özellik, pek çok kişi için büyük faydalar sağlayabilir. “Herkesten Sil” butonu için ise geri alma özelliği eklenmedi.

Yeni özelliğin sunacağı faydalar​

WhatsApp kullanıcıları, yeni özellik ile birlikte büyük avantajlara ev sahipliği yapıyor. Bunlardan birisi yanlışlıkla kaldırılan mesajın geri alınması. Örneğin bir sohbet grubunda olduğunuzu varsayalım. Grupta yanlış bir mesaj attınız diyelim. “Benden Sil” seçeneği, mesajı yalnızca sizden siler. Güncelleme ile beraber silinen mesaj geri alındığı için bu problem çözülüyor. Kısacası yanlışlıkla silinen mesajlar geri alınıp tüm kullanıcılardan kaldırılabilecek.
WhatsApp mesaj silme için eklenen yeni özellik, daha pek çok yarara sahip. Bunlardan bir diğeri yanlış anlaşılmaları engellemek. Bazı kullanıcılar, başkasına yazarken bir diğerine mesaj bırakabilir. Bu durum, mesajı atanın mahcup olmasına neden olmakta. Bu gibi durumları önlemek artık kısa süreliğine mümkün hale geldi. Tabii karşı taraf mesajı kısa süre içerisinde görürse bu durumda yapacak bir şey yok.

 
Üst Alt