• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

TikTok Üst düzey Apple yöneticisi, TikTok röportajında verdiği yanıttan sonra kovuldu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde TikTok kategorisinde Php tarafından oluşturulan Üst düzey Apple yöneticisi, TikTok röportajında verdiği yanıttan sonra kovuldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 209 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı TikTok
Konu Başlığı Üst düzey Apple yöneticisi, TikTok röportajında verdiği yanıttan sonra kovuldu
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Bir TikTok fenomeninin Apple'ın satın alma başkan yardımcısı Tony Blevins'le yaptığı röportaj sosyal medyada hızla yapıldı. Blevins'in röportajda verdiği bir yanıt tepki çekti. Apple, Blevins'i işten çıkarttı.​

Bloomberg'in haberine göre, Apple'ın satın alma başkan yardımcısı Tony Blevins, bir TikTok röportajındaki kaba sözlerinin viral hale gelmesinden sonra şirketten kovuldu.

TikTok fenomeni Daniel Mac, bu ayın başlarında Blevins'e yaşamak için ne yaptığını sorduğu ve Blevins'in aşağıdaki yanıtı verdiğini gösteren bir video yayınladı: “Arabalarla yarışırım, golf oynarım ve büyük göğüslü kadınları okşarım. Ama hafta sonları ve büyük tatil günleri izinliyim.


apple2-as38.jpg


Video, Blevins'i adıyla tanımlamıyor ve Apple'daki pozisyonuna atıfta bulunmuyor, ancak Blevins işinin "muhteşem bir diş hekimliği planı" sunduğunu belirtiyor.

Mac'in TikTok'taki formatı çoğunlukla pahalı veya lüks arabaları olan insanlara yaklaşmak ve yaşamak için ne yaptıklarını sormayı içeriyor. Bir başka örnekte, bir Cadillac Lyriq içindeki Başkan Joe Biden ile röportaj yapması görülebiliyor.

Bloomberg, videonun Apple'da bir iç soruşturma başlattığını ve bunun Blevins'in ekibinin başındaki görevinden ayrılmasıyla sonuçlandığını bildirdi.


Ayrıca haberde, yorumların Apple'ın kadınların temsilini ve güçlendirilmesini artırma hedefleriyle uyuşmadığını düşünen bazı çalışanları kızdırdığı da söyleniyor. Blevins, Bloomberg'e "yanlış mizah girişimimden rahatsız olan herkesten içtenlikle özür dilediğini" söyledi. Bloomberg’in söylediğine göre Blevins'in sözleri, 1981 tarihli Arthur filminden tamamen doğru olmayan bir alıntıydı.

Apple'ın katı kuralları​

Apple'ın, çalışanlarının TikTok'ta yazdıkları konusunda nispeten katı olduğu biliniyor. Bu yılın başlarında bir mühendis, telefonunu çaldıran birine teknik destek sunan viral bir video nedeniyle şirketin kendisini kovmakla tehdit ettiğini iddia etti. Bu durum tam olarak aynı değil, Blevins videoyu kendi yayınlamadı, bunun yerine başka birinin videosunda göründü. Ancak yorumları önemli ölçüde daha az marka dostu idi. Apple, sosyal medya gönderileriyle ilgili dahili bir belgede çalışanlara şunları söylüyor: "Kendiniz olmanızı istiyoruz, ancak gönderilerde, tweet'lerde ve diğer çevrimiçi iletişimlerde de saygılı olmalısınız."

The Wall Street Journal'dan bir profile göre, Blevins'in şirketteki işi, şirkete daha iyi anlaşmalar sağlamak için tedarikçiler ve ortaklarla çalışmaktı. Apple Park binasının inşası sırasında şirketin yüz milyonlarca dolar tasarruf yapmasını sağladığı belirtiliyor.
 
Üst Alt