• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 Twitter’da tarihi temizlik günleri başladı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Twitter kategorisinde Php tarafından oluşturulan Twitter’da tarihi temizlik günleri başladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 237 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter
Konu Başlığı Twitter’da tarihi temizlik günleri başladı
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Popüler sosyal medya platformu Twitter, bot / spam hesaplara karşı daha önce eşi benzeri görülmemiş bir temizlik operasyonuna başladı.​

Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından her gün başka bir şekilde haber olan Twitter, belki de son zamanlarda ilk defa sadece kendi işleriyle alakalı bir konudan dolayı haber oluyor. Bizzat Elon Musk tarafından yapılan açıklamayla ortaya çıkan yeni bilgiye göre, Twitter daha önce hiç girişmediği kadar büyük ölçekli bir temizliğe başladı.

Tabi söz konusu temizliğin odağında bot veya sahte hesapların olduğun da belirtelim. Elon Musk tarafından paylaşılan bir tweet ile yapılan açıklamaya göre, bu süreç sonunda yüksek takipçili hesaplar bir anda binlerce hatta on binlerce takipçisinin yok olduğunu görebilir. Nitekim bu açıklamalardan önce yaklaşık 120 milyon takipçisi bulunan Elon Musk’ın da takipçi sayısının 150.000 kişi kadar azaldığı ifade edildi.

Öte yandan son zamanlarda Apple ile yaşadığı gerilim ile de adından bahsettiren Elon Musk, özellikle Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldıracağına yönelik iddialarıyla işi apayrı bir boyuta taşımıştı. Ancak bu açıklamaların ardından ani bir şekilde Apple Genel Merkezi’ni ziyaret eden ve genel merkezin bahçesinde Apple CEO’su Tim Cook ile bir yürüyüş yapan Elon Musk, iki şirket arasında bazı yanlış anlaşılmaların olduğunu ancak söz konusu ziyaretle birlikte bu yanlış anlaşılmaların ortadan kaldırıldığını söyledi. Bakalım önümüzdeki günlerde Twitter daha ne gibi ilginç olaylarla gündeme gelecek.
 
Üst Alt