• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Twitter kategorisinde Php tarafından oluşturulan Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 246 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter
Konu Başlığı Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Twitter renkli onay rozetleri ile beraber Twitter kullanıcılarını karşılayacak. Yeni rozetler hakkında bazı bilgiler şimdiden açıklandı.

Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor


Twitter, son zamanlarda ilginç anlar yaşıyor. Elon Musk’ın satın almasıyla beraber düşüşe geçen firma, eski günlerini mumla arıyor. Elon Musk, Twitter’ın tekrardan güçlenmesi adına çeşitli çalışmalar içerisine girmiş durumda.
Bilindiği üzere yakın zamanda Twitter Blue aboneliği alanlara mavi tik veriliyordu. Birçok şirket adına sahte doğrulanmış hesap açılması sebebiyle Elon Musk’a tepki gösterilmişti. Bu olayın ardından mavi tik sistemi kısa süreliğine kaldırıldı.
Mavi tik olayının önüne her ne kadar geçilse de şirketler bu durumdan şikayetçi. Birçok şirket, mavi tik olayından sonra Twitter’dan reklamlarını çekmeye başladı. Şimdi ise Elon Musk, yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruda rozet sistemi hakkında birçok detaya yer veriliyor.
post_1669448676_6047952450403.jpg

Twitter renkli onay rozetleri duyuruldu​

Twitter, renkli rozet sistemine geçiyor. Yapılan açıklamaya göre uygulamada artık üç farklı renkte rozet bulunacak. Bu sayede hangi sayfanın ne amaçla bulunduğunun daha iyi anlaşılması hedefleniyor. Yeni duyurulan özelliğin ne zaman yayınlanacağı hakkında bir bilgi yer almıyor. Bunun yanı sıra özelliğin ücretli mi yoksa ücretsiz mi olacağı ile ilgili bir açıklama da yapılmadı.

Buna ek olarak yapılan bir diğer açıklamada ikincil logodan bahsedildi. Eğer bir kuruluş, bir bireyi o kurumda çalıştığına dair doğrular ise kullanıcı, logo alacak. Bu logo, kurumun logosu olacak. Yani hangi kullanıcının hangi firmada çalıştığı bu şekilde belli olacak. Yeni sistemin önümüzdeki haftadan itibaren kullanılacağı açıklandı.

Renkli onay rozetlerinin özellikleri​

Elon Musk’ın duyurmuş olduğu Twitter renkli onay rozetleri açıklandı. Üç farklı rozet bizleri karşılıyor. Bu rozetler altın, gri ve mavi renk olacak. Bunlardan birisi olan altın rozeti, şirketler için yer alıyor. Bir Twitter sayfasında altın rozeti bulunuyor ise o sayfa şirkete ait. Aynı zamanda şirket çalışanları için de bu durum geçerli. Şirket çalışanları, ek olarak şirket logosuna da sahip olacak.
Bir diğer rozet olan gri renkli rozet ise devlet kurumları için bulunuyor. Devlet kurumlarına gri renkli rozet verilecek. Bunun yanı sıra bir diğer rozet olan mavi renkli rozet ise genel bir rozet. Bu rozete bireyler sahip olacak. Hem ünlüler hem de ünlü olmayanlar kullanabilecek. Doğrulama sisteminin nasıl olacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak:
 
Üst Alt