• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 Twitter için sonun başlangıcı!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Twitter kategorisinde Php tarafından oluşturulan Twitter için sonun başlangıcı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 230 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter
Konu Başlığı Twitter için sonun başlangıcı!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Popüler sosyal medya platformu Twitter için işler her geçen gün biraz daha içinden çıkılmaz bir hale geliyor.​

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra neredeyse her güne farklı bir skandalla uyanan Twitter, şimdi de Avrupalı kullanıcılarından ayrılma tehlikesiyle baş başa. Sürecin bu hale gelmesinin nedeni ise Elon Musk’ın kural tanımaz tavırları ve Twitter’ı getirdiği nokta.

Elon Musk bir süredir Twitter’ın yeni anlayışını Twitter 2.0 olarak adlandırıyordu. Elon Musk’a göre ifade özgürlüğünün arttırıldığı ve yasaklamaların azaltıldığı bir döneme işaret eden bu isimlendirme, düzenleyici – denetleyici kurumlara göre tamamen bir başıboşluk göstergesi. Nitekim Twitter’daki ırkçı söylemlerin artması, hesapların kapatılma sayısı günden güne düşerken eski yasaklıların da yeniden platforma geri dönmesi denetleyici kurumların bu eleştirilerinde haklılık payı olduğunu gösteriyor.

İşte bu gelişmelerin neticesinde Avrupa Birliği’nden bir tepki gelmemesi imkansızdı ve o beklenen açıklamada doğrudan Avrupa Birliği Endüstri Yöneticisi Thierry Bretondan geldi. Breton yaptığı açıklamada, Birlik tarafından kabul edilmiş bir Dijital Hizmetler Yasası’nın olduğunu ve Avrupa Birliği sınırları içerisinden erişilebilen bütün sosyal medya platformlarının bu yasaya uymak zorunda oldukları belirtildi.

Söz konusu yasanın en önemli gündem maddesinin bilgi kirliliğinin önlenmesi ve ırkçı paylaşımlara müsaade edilmemesi olduğu belirtilirken, Twitter’ın her iki konuda da yetersiz kalması oldukça ciddi bir problem. Bu sorunlarla ilgili Elon Musk’ın da bilgilendirildiğini ifade eden yönetici, herkesin bu yasaya uymak zorunda olduğunu aksi taktirde birlik sınırları içerisinde var olamayacağını özellikle tekrarladı. Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere eğer Twitter kendini bu yasaya göre optimize etmezse, yakın bir zamanda Avrupa’dan erişim konusunda ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilir.
 
Üst Alt