• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 Twitter Blue Nedir? Twitter Blue VPN ile Nasıl Alınır?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Twitter kategorisinde Php tarafından oluşturulan Twitter Blue Nedir? Twitter Blue VPN ile Nasıl Alınır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 238 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter
Konu Başlığı Twitter Blue Nedir? Twitter Blue VPN ile Nasıl Alınır?
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Twitter, milyarder iş adamı Elon Musk tarafından 44 Milyar Dolar’a satın alınmıştı. Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra platformda yeni bir dönem başlattı. Yeni dönemde ilk olarak “mavi tik” rozeti ücretli olmuş ancak program Ekim ayında kapanmıştı. Kapanan “Twitter Blue” programı yeniden açıldı. Peki Twitter Blue nedir? Twitter Blue nasıl alınır?

Twitter Blue Nedir? Twitter Blue VPN ile Nasıl Alınır?


Sosyal medya devi Twitter’da “tanınmış” ve “onaylanmış/orijinal hesap” simgesi “mavi tik” bulunuyor. Twitter “mavi tik rozeti” daha önce özel incelemeler çerçevesinde veriliyordu. Her hesap bu rozete sahip olamıyordu. Ancak milyarder işadamı “Elon Musk”, mavi tik rozetinde yeni bir dönem başlatmıştı. Musk Twitter' ı almasından sonra özellikle ifade özgürlüğüne yönelik olarak geliştirmelerin yapılacağını duyurmuştu. Bu konuda ilk müdahaleyi de ifade özgürlüğünü kısıtlayan mavi tik özelliğiyle başlattı.
Yeni dönemde “Twitter Blue” ismiyle ücretli abonelik modeli haline geldi. Artık Twitter kullanıcıları, aylık ücret ödeyerek, hesaplarına “mavi onay işareti” alabiliyor. Hatta bu programa katılanlar, ek özelliklerden de yararlanabiliyor.

Twitter Blue Nedir?

Twitter Blue

Twitter Blue, Twitter’da kullanıcıların hesaplarında “mavi onay rozeti” olmasını sağlayan ücretli abonelik programıdır. Yeni ücretli aylık abonelik programı olan Twitter Blue, hesabın “mavi tikli” olmasını sağlamaktadır. Yani artık mavi tikli Twitter hesaplarının, “orijinal hesap onaylı” ve “Twitter Blue abonesi” olduğunu gösteriyor.
Yeni Twitter Blue programında genel kullanıcılar “mavi tik” alabiliyor. Şirket ve işletmeler için ise “altın renk” oldu. Twitter devlet kurumları ve isimleri için “gri tik” rozeti getirdi.
Twitter Blue programına dahil olanlar, ek özelliklerden de yararlanabiliyor. Twitter Blue programıyla hesapların kazanabildiği ek özellikler;
 • Tweet düzenleme
 • Yeni özelliklere erken erişim
 • Öncelik bildirimleri
 • Daha az reklam/reklamsız Twitter
 • Yeni okuyucu modu
 • Daha uzun video yükleme
 • Sabitlenen sohbet
 • Tema kişiselleştirme
Kullanıcılar, Twitter Blue abonesi olduklarında “ad” ve “kullanıcı adı” değiştiremiyor. Twitter, bu işlem için yakın dönemde fonksiyon getirileceğini duyurdu. Eğer değiştirirse “mavi tik” kaldırılacak. Bu durumda hesap tekrar incelemeye girecek ve uygun olması halinde yeniden kullanılabilecek.

Twitter Blue Programı Özellikleri

ÖzellikiOSAndroidtwitter.com
Mavi tik rozeti(doğrulanmış hesap)Var
Yer işareti klasörüVar
Özel uygulama simgeleriVarYok
Tema Var*2 VarYok
Özel NavigasyonVar
Tweet’i geri alVar

Twitter Blue Ne işe yarar?​

Twitter Blue, Twitter tarafından sunulan bir ücretli abonelik hizmetidir. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, Twitter'da daha iyi bir deneyim yaşayabilirler. Örneğin, Twitter Blue ile bazı ekstra özelliklere erişebilir ve tweet'lerinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Twitter Blue ile reklamları kapatabilir ve kullanımınızı daha kolay hale getirecek bazı işlevleri kullanabilirsiniz.

Twitter Ücretli Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter Blue

Twitter Blue programı şu an için Türkiye’ye açılmadı. Zira program “ABD”, “Kanada”, “Yeni Zelanda” ve “Avustralya” gibi ülkelerde hizmet veriyor. Bu ülkelerdeki Twitter kullanıcıları Apple “iOS" ve Google “Android” üzerinden “uygulama içi satın alım” ile satın alabilecek. Ayrıca bu ülkelerdeki kullanıcıların “twitter.com” adresinde Twitter ödeme ortağı “Stripe” aracılığıyla satın alabileceği belirtildi.
Türkiye’den Twitter ücretli mavi tik almak için “ABD VPN” ile giriş yapmak durumunda. Standart olarak Twitter Blue satın alma işlemleri Twitter uygulamasındaki profil sayfasından gerçekleştirilebilecek.

Twitter Blue Nasıl Alınır?

Twitter Blue aboneliği sadece ABD'de mevcuttur ve Türkiye'de alınamaz. Eğer ABD'de bir Apple cihazınız varsa, Twitter Blue aboneliğini almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
 1. Twitter uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan kişi simgesine dokunun ve "Ayarlar ve gizlilik" seçeneğine tıklayın.
 3. "Abonelikler" sekmesine gidin ve "Twitter Blue" seçeneğine tıklayın.
 4. Abonelik için gereken adımları izleyin ve ödemeyi yapın.
Twitter Blue aboneliği, Twitter'da kullanıcıların bazı ekstra özelliklere erişim sağlamasını sağlar, ancak Türkiye'de bu abonelik alınamaz. Eğer ABD'de bulunmuyorsanız, bu aboneliği alamayabilirsiniz.
Twitter Blue Türkiye için hizmete alındığında doğrudan bu şekilde alınabilecek. Türkiye’den alınamadığı için VPN kullanılması gerekiyor.

Twitter Blue Opera VPN ile Nasıl Alınır?​

Twitter Blue programından yararlanmak için Türkiye'de VPN kullanılması gerekiyor. Üçüncü taraf VPN uygulama/programları kullanmak istemeyenler için çözüm bulunuyor. Twitter BlueOpera VPN” ile de kolayca alınabiliyor. Opera web tarayıcısında bulunan “VPN” özelliği sayesinde ekstra yazılıma ihtiyaç duymadan Twitter Blue alımı gerçekleştirilebiliyor.

Opera VPN Nasıl Açılır?

Opera web tarayıcısı bilgisayara indirildikten sonra üzerindeki VPN özelliği pratik şekilde kullanılabiliyor. Opera VPN açmak için birkaç basit adımın izlenmesi gerekiyor.
1.Opera web tarayıcısını açın.
2.Üst bar'da yer alan “VPN” simgesine dokunun.
Opera VPN

3.Açılan pencerede konum seçeneği kısmına “Bağlantı Noktası” seçimini “Kuzey ve Güney Amerika” yapın.
Opera VPN

4.Opera VPN aracında “Başlat” simgesine tıklayın(Aktif olduğunda “Başlat” düğmesi griden “mavi” renge dönüşür. VPN kutucuğu VPN aktif olduğu sürece mavi renkte görünür.
Opera VPN

Opera VPN ile Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Opera VPN aracı aktif edildikten sonra “Amerika” sunucundan bağlantı sağlanır. Daha sonra “twitter.com” adresine girerek, profil kısmından “Twitter Blue” programına erişim sağlanabiliyor. Twitter Blue abonelik ücreti ödeme işlemi tamamlandıktan sonra aktif olarak kullanılmaya başlanabiliyor.

Twitter VPN Mavi Tik Alma?

Twitter Blue

Twitter mavi tik hizmeti, Türkiye’de aktif olarak kullanılamıyor. Bu nedenle Twitter VPN mavi tik alma yöntemi tercih ediliyor. Bu yöntemde kullanıcılar VPN kullanarak, ABD üzerinden bağlanmış gibi gösteriyor. Bu sayede ABD’de aktif olan Twitter Blue programına dahil olunabiliyor.

Twitter ABD Mavi Tik Alma?

Twitter Blue

Twitter’ın Blue programını ABD için açmış olması nedeniyle Türkiye’den almak için “VPN” yardımına başvurulmalıdır. Twitter ABD mavi tik alma işlemi için ABD üzerinden bağlantı sağlayacak VPN kullanılması gerekiyor. Twitter ABD mavi tik almak için sırasıyla aşağıdaki adımları izlemek gerekiyor.
 1. iOS cihazlarda “App Store”, Android cihazlarda “Play Store” uygulamasına girin.
 2. Arama kısmına “ABD VPN” yazın.
 3. Çıkan VPN uygulama sonuçlarından birisini seçin ve indirin.
 4. VPN kurulumunu tamamladıktan sonra cihazdaki “Twitter” uygulamasını kaldırın.
 5. Telefonu yeniden başlatın.
 6. Restart(yeniden başlatma) işlemi sonrasında VPN uygulamasını açın ve aktif edin.
 7. PlayStore/App Store uygulamasından “Twitter” uygulamasını yeniden indirin.
 8. Twitter hesabına girin.
 9. Twitter ayarlar kısmına girin ve “Twitter Blue Edin” kısmına tıklayın.
 10. Açılan menüde “Hemen Al” butonuna basın ve ödeme alternatiflerinden birini kullanarak, ödemeyi tamamlayın.

Twitter Mavi Tik Ücretleri Ne Kadar?

Twitter Blue

Twitter’ın mavi tik programı ücretli hale geldi. Twitter Blue abonelik fiyatı “Twitter web” için aylık “8 Dolar” olarak belirlendi. Twitter CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Apple tarafından gizli vergilendirme tartışması başlatılmıştı. Twitter’ın Blue programında bu duruma hassasiyet göstereceği belirtilmişti. App Store’da Apple tarafından satın alımlarda %30 oranında kesinti yapılıyor. Bu nedenle Twitter Blue iOS fiyatı11 Dolar” olarak açıklandı.
Twitter Blue programı “revize” için kaldırılmadan önce Türkiye’de 109 TL fiyatlandırmaya sahipti.

Twitter Blue özelliğinin maliyeti nedir?​

Twitter Blue aboneliğinin maliyeti, ABD için aylık 29,99 ABD Doları ve yıllık 199,99 ABD Doları olarak belirlenmiştir. Ancak bu fiyat, herhangi bir zamanda değişiklik gösterebilir ve farklı ülkelerde farklı fiyatlar olabilir. Twitter Blue aboneliği sadece ABD'de mevcuttur ve Türkiye'de alınamaz. Eğer ABD'de değilseniz, bu aboneliği alamayabilirsiniz.

Twitter abonelik nedir?​

Twitter, bir sosyal ağ platformudur ve kullanıcıların kısa mesajlar (tweet) paylaşarak diğer kullanıcılarla iletişim kurmasını sağlar. Twitter abonelik, Twitter'da kullanıcıların belirli ekstra özelliklere erişim sağlamasını sağlayan bir servistir. Örneğin, Twitter Blue aboneliği sayesinde kullanıcılar tweetlerini düzenleyebilir ve tweetlerini kaydetmeyi seçebilirler. Ancak Twitter Blue aboneliği sadece ABD'de mevcuttur ve Türkiye'de alınamaz.

Twitter neye göre mavi tik veriyor?​

Twitter, belirli kriterlere göre kullanıcıların hesaplarına "mavi tik" verir. Bu tik, bir hesabın doğrulanmış olduğunu gösterir ve bu hesabın resmi bir hesap olduğuna dair bir güvence sağlar. Genellikle Twitter, bir kullanıcının hesabını doğrulamak için aşağıdaki kriterleri kullanır:
 • Kullanıcı, bir ünlü, bir yapımcı, bir şirket veya bir organizasyon olmalıdır.
 • Kullanıcının hesabı, gerçek bir kişi veya kuruluşu temsil etmelidir.
 • Kullanıcının hesabı, yetkili bir kaynaktan doğrulanmalıdır.
Twitter, bu kriterleri karşılayan kullanıcılara mavi tik verir. Ancak mavi tik almak için bu kriterleri tam olarak karşılamanız gerekmez; Twitter, bazen kullanıcıların hesaplarını doğrulamak için diğer kriterler de kullanabilir. Eğer bir hesaba mavi tik verilmesini istiyorsanız, Twitter'ın resmi web sitesinde bulunan doğrulama formunu doldurarak bu talebinizi iletebilirsiniz.
 
Üst Alt