• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

TikTok TikTok’tan Şaşırtan Hamle

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde TikTok kategorisinde Php tarafından oluşturulan TikTok’tan Şaşırtan Hamle başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 272 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı TikTok
Konu Başlığı TikTok’tan Şaşırtan Hamle
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

TikTok,Nisan ayında başlayan ve Haziran ayında da devam eden video silme işlemi sırasında 113 milyondan fazla videoyu platformdan kalıcı olarak kaldırdı.​

Son günlerde gizlilik ve ihmal sorunlarıyla gündeme gelen Çin’in dev sosyal medya platformu TikTok, kullanıcı sayısını her geçen gün yükseltmeye devam ederken, bir yandan da platformda ki kontrollerini arttırıyor.

ABD Federal İletişim Komisyonun (FCC), Çin Hükümeti ile ilgili olarak veri güvenliğinden endişe duyduklarını söyleyerek uygulamanın Android ve iOS tarafından kaldırılmasının önemini vurgulamış ve bunun için talepte bulunmuştu.

Silinen Video Sayısı 113 Milyonu Geride Bıraktı​

TikTok son yayınladığı ”Şeffaflık Raporunda” 2022 Nisan Ve Haziran aylarında platformdan çeşitli sebeplerle silinen video sayısının 113 milyonun üzerinde olduğunu açıkladı.

Açıklanan verilere göre platformdan silinen video sayısı, daha önce silinen sayıya göre artış göstermiş olsa da yüklenen video sayısı çok daha yüksek görünüyor. Bu durumda platformun halen büyük bir hız ile büyüdüğü gerçeğini gözler önüne seriyor.

Rapora göre platformandan silinen video sayısı , aynı dönem yüklenen video sayısının sadece %1 i kadarını kapsıyor.

Videoların kaldırılma sebepleri arasında ise ilk sırada küçük yaşta çocukların haklarına karşı yapılan ihlaller geliyor ki, ki yaklaşık yüzde 44’ünde gerekçenin bu olduğunu belirtiyorlar. Yasadışı faaliyet ve eylemler, müstehcenlik ve cinsellik ise listenin kalanını oluşturuyor.
 
Üst Alt