• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

TikTok TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesi veriyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde TikTok kategorisinde Php tarafından oluşturulan TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesi veriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 211 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı TikTok
Konu Başlığı TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesi veriyor
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Artık incitici (basitçe anlamsız) TikTok yorumlarını onaylamadığınızı göstermenin bir yolu var. Bu baharda yapılan bir testin ardından TikTok, bir yorum 'beğenmeme' düğmesi için küresel kullanıma sunmaya başladı.​

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, hoşnutsuzluğunuzu ifade etmek için bir başparmak aşağı düğmesine dokunabilir veya ikinci bir düşünceniz varsa işlemi geri alabilirsiniz.

Şirket, özelliği "alakasız veya uygunsuz" yorumlar hakkında geri bildirim almanın başka bir yolu olarak adlandırıyor. İdeal olarak, çok sayıda beğenmeme içeren bir yorum, TikTok'u nefret söylemi, spam veya trolleme hakkında aksi takdirde kaçırabileceği konusunda uyaracak. Bu da gelecekte daha sağlıklı yorumları teşvik edebilir.

Siz sormadan önce: evet, TikTok kötüye kullanım potansiyelinin farkında. YouTube gibi, TikTok da beğenmeme sayılarını göstermeyecek. Bir mafya, aynı fikirde olmadığı yorumları kötülemek için çok daha iyi bir teşvike sahip olabilir. Şirketten bir açıklama istedik, ancak TikTok, düğmenin kötüye kullanılmasına karşı önlem alıp almayacağını henüz söylemedi.

Bu, TikTok'un emrindeki tek denetleme aracı değil ve birleştirilmiş kaynaklar, şirketin çok sık yokuş aşağı giden yorum bölümlerini ele almasına yardımcı olabilir. Bunu akılda tutarak, TikTok'un politikalarını uygulamadaki zorlukları göz önüne alındığında, beğenmeme düğmesinin ne kadar etkili olabileceği açık değil. Örneğin TikTok'un hala yanlış bilgileri kontrol etme sorunları var. Beğenmemeler yardımcı olabilir, ancak kesin bir düzeltmeyi temsil etmiyor.
 
Üst Alt