• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Tesla, Tatil Sebebiyle 30 Günlük Deneme Sürümü Hediye Etti!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Otomobil Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Tesla, Tatil Sebebiyle 30 Günlük Deneme Sürümü Hediye Etti! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 190 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Otomobil Haberleri
Konu Başlığı Tesla, Tatil Sebebiyle 30 Günlük Deneme Sürümü Hediye Etti!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Tesla tatil hediyesi olarak 30 günlük gelişmiş otopilot denemesi sunuyor. Hediyenin bazı ülkelerde uygun olduğu görüldü.

Tesla, Tatil Sebebiyle 30 Günlük Deneme Sürümü Hediye Etti!


Günümüzün en büyük şirketlerinden birisi olan Tesla, abonelik sistemine sahip. Tesla sürücüleri için sağlanan bu abonelik, pek çok ayrıcalığı beraberinde getiriyor. Bu abonelik, iki farklı fiyatlandırma ile birlikte sağlanmakta. Her aboneliğin farklı özellikleri bulunuyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir haberde firmanın sürücülere abonelik hediye ettiği görüldü.

Tesla, kullanıcılarına 30 günlük tam otonom sürüş sunmaya başladı​

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, araç sahiplerine 30 günlük abonelik hediye etmeye başladı. Twitter’da Avustralyalı bir teknoloji sayfası, paylaştığı gönderide buna değindi. Twitter’da paylaşılan gönderide bir fotoğrafa yer verilmiş durumda. Fotoğrafta “Mutlu Tatiller!” başlığı dikkat çekiyor. Açıklamada ise gelişmiş otopilot aboneliğinin hediye edildiği yazıyor. Bununla beraber bu paketin içerisinde nelerin yer aldığı açıklanıyor.


Tesla, sürücüler için basit ve gelişmiş olmak üzere iki farklı seçenek sağlıyor. Firma, en pahalı paketi vererek müşterilerini memnun etmiş görünmekte. Gelen bilgilere göre hediye abonelik Avustralya ve Yeni Zelanda’da geçerli. Twitter kullanıcısı, yayınladığı gönderide hediyeyi beğendiğini belirterek bazı bilgiler paylaşıyor.
Bayram hediyesi olarak iki ülkede öne çıkan bu paket, pek çok özelliğe sahip. Paylaşılan açıklamada şu özellikler belirtilmiş durumda:
 • Otopilot ile navigasyon
 • Otomatik şerit değiştirme
 • Otopark
 • Çağırma
 • Akıllı çağırma
post_1671891330_70622172023931.jpg

Tesla gelişmiş otopilot aboneliğinin avantajları​

Tesla’nın sağlamış olduğu otopilot aboneliği, iki farklı pakete sahip. Bu paketlerden birisi basit abonelik paketi, diğeri gelişmiş. Otomatik pilot paketinde iki özellik öne çıkıyor. Bu özelliklerden birisi trafiğe duyarlı hız sabitleme özelliği. Bu özellik ile beraber trafiğe göre hız, otomatik bir şekilde belirlenir. Bir diğer özellik ise şerit takip sistemi. Bu sistem, şeritin belirli bir hızda takip edilmesine imkan tanır.
Otomatik otopilotun yanı sıra gelişmiş otopilot paketi de bulunuyor. Gelişmiş otopilotun özelliklerinden birisi gezinme. Araç şerit değiştirme, dönüş sinyali verme ve doğru yola girme gibi fonksiyonları yerine getirir. Özetle araç, yarı otonom bir şekilde çalışır. Bir diğer özellik, otomatik şerit değiştirme. Bu özelliğin kullanımı ile beraber yolda giderken otomatik bir şekilde şerit değiştirilebiliyor.
Tesla ile birlikte gelen gelişmiş otopilot aboneliğinin sunduğu bir diğer özellik otopark. Sürücüler, tek bir dokunuş ile otomobilin otomatik park yapmasını sağlayabilmekte. Bir diğer avantaj çağırma sistemi. Mobil uygulama ve anahtar ile araç çağrılabiliyor. Bu özellik sayesinde araç, kolaylıkla dar bir alandan girip çıkmakta. Ayrıca bu fonksiyonun arabayı sürücünün yanına getirdiğini de belirtmek lazım.
Bir diğer özellik olarak akıllı çağırma fonksiyonu karşımıza çıkıyor. Bu özelliğin amacı aracın sahibini bulması ve ona doğru yönelmesi. Otomobil yapay zekası sayesinde karmaşık nesnelerin arasından dahi rahatlıkla geçebiliyor. Yapılan manevralar sonucunda ise mümkün oldukça sürücüye ulaşım sağlanıyor.
Bunlara ek olarak tam otonom sürüş yeteneği yani FSD bulunuyor. Bu paketin henüz beta olduğunu açıklamakta fayda var. Tam otonom olarak geçse de henüz geliştirme aşamasında. Bu pakette yer alan özelliklerden birisi trafik işaretleri ve dur tabelalarının takibi. Bu özellik, kırmızı ışığı tespit edince duruyor. Ayrıca dur tabelasını görünce yolu kontrol ediyor. Bir diğer özelliği ise şehir sokaklarında otomatik yönlendirme sağlaması.

Gelişmiş otopilot aboneliği fiyatı​

Tesla gelişmiş otopilot aboneliği ile çeşitli özellikler sağlayan bir kurum. Öncelikle FSD’den bahsetmiş olalım. FSD, tam otonom sürüş yeteneği sağlayan bir hizmet. Bu aboneliğe başvurmak isteyenler daha fazla özelliğe sahip oluyor. Eğer müşteriler gelişmiş otopilottan FSD’ye geçmek isterler ise ayda 99 dolar ödeyecek. Basit otopilot paketinden geçiş için ise aylık 199 dolar talep ediliyor.
post_1671891336_2564348962535.jpg

Basit otopilot özelliği normal şartlarda bedava olarak sunuluyor. Yani sürücüler herhangi bir ek ücret ödemeden standart olarak bu sistemi kullanıyor. Buna ek olarak 6.000 dolar ek ücret karşılığında gelişmiş otopilot alınabiliyor.

Özellik hakkında sıkça sorulan sorular​

Sisteme nasıl abone olunur?​

Tesla gelişmiş otopilot aboneliği, araca sahip olurken alınan bir ürün. Ek ücret ödeyenler, bu fonksiyonlara sahip olur. Müşteriler, gelişmiş otopilottan FSD’ye geçiş yaparken aylık ödeme yapmak zorunda. Aylık 99 dolar karşılığında bu özelliğe geçiliyor. Yükseltme yapmak için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekiyor:
 • Tesla uygulaması başlatılmalı.
 • Yükseltmeler ekranına girilmeli.
 • Abone olma butonuna basılmalı.
 • “Tam Otonom Sürüş Deneyimi” paketi seçilmeli.
 • Abone olunmalı.

Abonelik nasıl iptal edilir?​

FSD yani tam otonom sürüş yeteneği iptal edilebiliyor. Şunu ifade edelim ki abonelik iptal edildikten sonra süresi dolana kadar devam ediyor. Aboneliği iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edin:
 • Tesla uygulamasını başlatın.
 • “Yükseltmeler -> Yükseltmeleri Yönet” ekranına geçin.
 • FSD aboneliğini bulup “Yönet” butonuna basın.
 • “İptal” butonuna basıp işlemi onaylayın.

Abonelik Türkiye’de mevcut mu?​

Tesla’nın tam otonom sürüş aboneliği henüz ülkemizde desteklenmiyor. Abonelik yakın zamanda pek çok ülkeye geldi. Ülkemize ne zaman geleceği bilinmiyor.

Abone olunca tamamen otonom sürüş mümkün oluyor mu?​

Ürün her ne kadar tam otonom sürüş olarak adlandırılsa da bu mümkün değil. Hatta aboneliğin 2. seviye otonom sürüş olduğu kabul ediliyor. Tam otonom sürüş için bu sistemin henüz beta süreci olduğunu bilmek gerekir. Tesla markasının yaptığı çalışmalarla birlikte gelecekte 5. seviye otonom sürüşe ulaşması bekleniyor.

İade talebinde bulunabilir miyim?​

Tesla sahipleri, son 48 saat içerisinde aldıkları ürünler için iade talep edebiliyor. 48 saati geçen abonelikler için iade alınmasa da hesap iptal edilebilir. İptal edilen hesabın abonelik süresi dolana kadar abonelikten yararlanılır.

 
Üst Alt