• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Telefon operatörlerinden Ukrayna'daki Türklere ücretsiz internet ve dakika

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mobil Hatlar kategorisinde x tarafından oluşturulan Telefon operatörlerinden Ukrayna'daki Türklere ücretsiz internet ve dakika başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 243 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mobil Hatlar
Konu Başlığı Telefon operatörlerinden Ukrayna'daki Türklere ücretsiz internet ve dakika
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:


Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme girişiminin ardından ülkedeki Türk vatandaşları için telekomünikasyon şirketleri harekete geçti. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell’den peş peşe açıklama geldi.

Ukrayna ile Rusya arasındaki çatışmalar devam ederken Ukrayna’nın farklı bölgelerinde yüzlerce Türkiye vatandaşı havayollarının Rusya tarafından hasar alması nedeniyle mahsur kaldı. Türkiye Dışişleri Bakanlığı, bölgedeki Türk vatandaşlarına irtibat numaralarını paylaşarak ulaşmaya çalışırken üç büyük GSM operatörü de duyuru yaptı.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, Ukrayna'daki Türklere ücretsiz konuşma, internet ve SMS sundu. Üç şirketin de açıklaması benzerken, Türk Telekom’un Twitter üzerinden yaptığı duyuru şu şekilde idi:

“Ukrayna’da bulunan müşterilerimizin acil iletişim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ücretsiz dakika, SMS ve internet tanımlanacaktır. Bu ülkede bulunan vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının yönlendirmelerine uymalarını tavsiye ederiz.”
Vodafone ve Turkcell de şu anda Ukrayna'da bulunan kullanıcılara ücretsiz haklar verdi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna’daki Türk vatandaşlarının ülkemize getirilmesine yönelik çalışmaların tamamlandığını söyledi. Ancak Çavuşoğlu, hava sahasının kapalı olması nedeniyle beklediklerini ifade etti. Vatandaşların Romanya, Polonya ve Moldova’ya kara yoluyla geçebilmesi halinde bu ülkelerin Türkiye vatandaşlarından vize, PCR testi ve aşı sertifikası istemeyeceğini de belirtti.
 
Üst Alt