• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Samsung CEO'sundan Tüketici ve Yatırımcılara GOS Özrü

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Samsung kategorisinde Php tarafından oluşturulan Samsung CEO'sundan Tüketici ve Yatırımcılara GOS Özrü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 201 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Samsung
Konu Başlığı Samsung CEO'sundan Tüketici ve Yatırımcılara GOS Özrü
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Samsung CEO'su JH Han, yatırımcılarla gerçekleştirdiği bir toplantıda hem yatırımcılardan hem de tüketicilerden özür diledi. Bu özrün nedeni, Samsung'un bir süredir hile ve performansı düşüren Game Optimization Service (GOS) isimli yazılımdı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir süredir Galaxy S22'deki yazılım tartışması ile gündemde. Edinilen bilgilere göre Game Optimization Service (GOS) isimli uygulama, telefonu kağıt üzerinde çok daha güçlü bir hale getiriyor, bu da tüketiciyi yanıltıyordu. Üstelik bu yazılım, bazı durumlarda ise pil sağlığını koruyabilmek için kamera uygulamasını bile kısıtlıyordu. Samsung'dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi.
Samsung CEO'su JH Han liderliğinde yatırımcılarla yapılan bir toplantıda, bu konuya da değinildi. Bizzat JH Han tarafından yapılan açıklamalarda, gelişmelerin yakından takip edildiği ifade edildi. Samsung CEO'su, tartışmalar nedeniyle hem yatırımcılardan hem de tüketicilerden özür diledi.
Güney Kore soruşturma başlattı

Samsung CEO'sundan Tüketici ve Yatırımcılara GOS Özrü

JH Han tarafından yapılan açıklamalarda, GOS uygulamasının optimizasyon odaklı bir yazılım olduğu, aslında kullanıcıların faydasına olduğu ifade edildi. Uygulamanın CPU ve GPU performansını özel olarak optimize ettiğinden bahseden Samsung CEO'su, GOS'u savundu. Ancak Güney Koreli yetkililer pek de böyle düşünmüyor.

Güney Kore Adil Ticaret Komisyonu, Samsung'u gündeme taşıyan iddialarla ilgili endişeli. Hatta yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Samsung'un telefonlarını daha güçlüymüş gibi göstermesi iddiaları araştırılacak. Açılan soruşturmanın nereye varacağı bilinmez ancak Samsung CEO'su JH Han, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağını ifade ediyor.Alıntıdır.
 
Üst Alt