• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Samsung kategorisinde Php tarafından oluşturulan Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 154 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Samsung
Konu Başlığı Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Samsung Android 14 işletim sistemi için çalışmalara başladı. Bazı kaynaklara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından daha erken gelebilir.

Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

Android 13, 15 Ağustos 2022 tarihinde piyasaya sürülen bir işletim sistemi. Şimdiden kullanıcılar Android 14 ile ilgili bazı şeyleri merak etmeye başladı. Android 14 ile ilgili öne çıkan haberlerden birisi de Samsung’un çalışmalara başladığı.

Samsung Android 14 işletim sistemi sürümünü erken çıkarabilir​

Samsung, güncellemeler ile ilgili iyi bir geçmişe sahip değil. Buna rağmen son yaptığı Android 13 güncellemesi ile insanların dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Yakın zamanda çıkan Android 13 ile beraber ekip de çalışmalara başladı. Android 13’ün çıkışından yaklaşık 2 ay geçtikten sonra ilk güncelleme geldi. Samsung ekibi, yaptığı hızlı güncelleme ile müşterilerini memnun bıraktı.
Android 13’te başarılı performans sergileyen ekip, yeni güncelleme için de duyuru yaptı. Buna göre firma, Android 14 çıktıktan hemen sonra güncelleme çalışmaları yapacak. Firma, mümkün olan en kısa sürede cihazlara güncelleme yayınlamayı hedefliyor. Firmanın hedefi 2 aydan daha kısa sürede cihazlara Android 14 güncellemesi yapmak.
Samsung Android 14 haberi ile ilgili özet geçmek gerekirse firma, hızlı güncelleme yapmak istiyor. Bunun için Android 14 çıktıktan sonra hemen güncelleme çalışmaları yapılacak. Hedef ise 2 aydan daha kısa sürede güncelleme yayınlamak.
post_1669192147_4048636513615.jpg

Samsung’un hızlı güncelleme yapmasının arkasında Google ile işbirliği içerisinde olması yer alıyor. Samsung, Google ile beraber ortak çalışma gerçekleştirildiğini açıkladı. Ortak çalışma sayesinde One UI arayüzünün en hızlı şekilde güncellenmesi üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Ayrıca firma, kullanıcıların geri bildirimlerinin de önemsendiğini dile getiriyor.

Android 14 yenilikleri ile ilgili bilinenler​

Android 13 çıkalı birkaç ay oldu, fakat şimdiden Android 14 merak ediliyor. Android 14’ün isminden başlayalım. Yeni çıkacak olan işletim sisteminin isminin “Upside Down Cake” olacağı ifade edildi. Android 13’e baktığımızda kişiselleştirilebilen özellikler ön plana çıkıyordu. Ayrıca performans iyileştirmeleri açıklanmıştı. Android 14 ile beraber öne çıkacak olan yeniliklerden birisi daha fazla kişiselleştirme. Bu sayede Android kullanıcısı, daha çok kişiselleştirme özelliğine sahip olabiliyor hale gelecek.
Samsung Android 14 için yavaş yavaş çalışmalara başlarken yeni sürümde arayüz güncellemesi de bekleniyor. Yeni sürüm ile beraber kullanıcılar, daha iyi ve daha kaliteli bir arayüz ile karşılaşabilir. Her ne kadar arayüz geliştirilecek olsa da bu durum Samsung’un işine yaramayacak. Çünkü Samsung, akıllı telefonlarında kendi arayüzünü kullanıyor.
Henüz Android 14 ile ilgili net bilgiler bulunmuyor fakat beklenen bir diğer şey performans. Android kullanıcıları, yeni sürümde daha iyi performans bekliyor. Bununla birlikte daha kullanıcı dostu bir arayüzün olması isteniyor. İşletim sistemi ile ilgili bilgiler ortaya çıkmadığı için şimdiden bilgiler sunmak doğru değil.
Android 14 hakkında öne çıkan bir diğer detay çıkış tarihi ile ilgili oldu. Buna göre yeni işletim sistemi sürümü, Şubat’ta geliştiricilerle buluşacak. Mart ayında ise beta sürecinin tamamlanması bekleniyor. Bu doğrultuda Android 14’ün Nisan ayında yayınlanacağı tahmin edilmekte.

Kaynak:

Üst Alt