• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Google Resmi Açıklama Geldi: Google Video İçi Aramayı Desteklemeye Başlayacak!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Arama Motorları Haberleri kategorisinde Php tarafından oluşturulan Resmi Açıklama Geldi: Google Video İçi Aramayı Desteklemeye Başlayacak! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 250 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Arama Motorları Haberleri
Konu Başlığı Resmi Açıklama Geldi: Google Video İçi Aramayı Desteklemeye Başlayacak!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Google video içi arama için Hindistan’da testlere başladığını duyurdu. Yeni özellik ile videolar daha fonksiyonel hale gelecek. İşte detaylar!
Resmi Açıklama Geldi: Google Video İçi Aramayı Desteklemeye Başlayacak!


Google, gelişmiş arama algoritması ile öne çıkan bir şirket. Örneğin arama sistemi, yapay zeka destekliyor. Bir nesne arayınca açıklamada nesnenin ismi olmasa da o nesne bulunabiliyor. Bunun sebebi fotoğraf taraması da yapılması. Bu gibi özellikler sayesinde aramayı kolaylaştıran marka, yeni özellik geliştirdi. Bu yeniliğe göre artık video içi arama yapılabiliyor olacak.

Google video içi arama özelliğini geliştiriyor​

Google, yeni geliştirmiş olduğu özellik ile video içinde arama yapmaya olanak tanıyor. Yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar, videonun tamamını izlemeyecek. İzlemek istediği kısmı arayarak hemen o kısma atlayacak. Bu da videonun bir kısmını merak edenler için güzel bir yenilik.

Google, atmış olduğu bu adım ile beraber testlere Hindistan’da başladı. Twitter’da Google tarafından bir video yayınlandı. Videoda Google’da yapılan aramada kullanıcı, bir video seçiyor. Seçilen video izlenirken sağ alt kısımda “videoda ara” butonu bulunuyor. Bu butona bastıktan sonra arama ifadesi giriliyor. Sonrasında ise alt kısımda sonuçlar çıkıyor. İstenen sonuç seçiliyor ve o kısma atlanıyor.
post_1671694755_31558168082127.jpg

Google video içi arama özelliği henüz dünya genelinde aktif değil. Test aşamasındaki özelliğin ne zaman diğer ülkelerde kullanılma açılacağı bilinmiyor. Yine de şimdiden birçok kullanıcı, heyecanlanmış durumda. Şu bilgiyi de verelim ki özelliğin en iyi şekilde kullanılması için açıklamalar gerekecek. Yani video sahibinin videonun belirli kısımlarına açıklamalar eklemesi gerekecek.

Video içi aramanın sunacağı faydalar​

Video içi arama ile beraber kullanıcıların büyük faydalar alacağı görülüyor. Bu faydalardan birisi videoda hızlı gezinmek. Özellikle uzun videoların tamamını izlemek eğlenceli olmayabilir. Bu bağlamda yapılması gereken video içi aramanın nimetlerinden faydalanmak. Örneğin bir şehir belgeseli izlendiğini varsayalım. Kullanıcı, şehrin bazı yapılarını merak ediyor ise arama sayesinde o kısma atlıyor.
Google video içi arama özelliğinin sunduğu bir diğer avantaj zaman kazandırması. Kullanıcılar, videoların hepsini izlemek yerine bir kısmını izlemek isteyebilir. Bu özellik sayesinde izleyici, aynı zamanda zaman tasarrufu da sağlayacak.


 
Üst Alt