• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

instagram Reklamsız Instagram hayali sadece tek bir gün yaşayabildi; The OG App çıktığı gibi kayboldu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnstagram kategorisinde Php tarafından oluşturulan Reklamsız Instagram hayali sadece tek bir gün yaşayabildi; The OG App çıktığı gibi kayboldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 218 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnstagram
Konu Başlığı Reklamsız Instagram hayali sadece tek bir gün yaşayabildi; The OG App çıktığı gibi kayboldu
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Reklamsız ve temiz bir Instagram deneyimi sunmayı vaat eden üçüncü taraf uygulama The OG App'ın, yayına girmesiyle Apple'dan tekme yemesi bir oldu.​

Eski Instagram deneyimine çok benzeyen, reklamsız bir akış sözü veren "The OG App" adlı üçüncü taraf Instagram uygulaması, resmi olarak piyasaya sürüldükten sadece bir gün sonra Apple'ın App Store'undan çekildi. Apple'ın uygulamayı Meta'nın isteği üzerine çekip çekmediği belli değil, ancak sosyal ağ, hizmete karşı "yürütme eylemleri" gerçekleştirdiğini doğruladı.

Bir Meta sözcüsü yaptığı açıklamada, "Bu uygulama politikalarımızı ihlal ediyor ve tüm uygun yaptırım eylemlerini yapıyoruz" dedi. Sözcü, bu eylemlerin ne olduğu veya Apple ile temas halinde olup olmadığı konusunda ayrıntı vermeyi reddetti, ancak Meta'nın klon sitelerini yasaklayan politikalarını özetleyen bir blog gönderisine dikkat çekti. Meta, klon siteleri "mevcut bir sitenin içeriğini tamamen veya kısmen çoğaltan üçüncü taraf siteler" diye açıklıyor.

Uygulamanın kurucularından Hardik Patil, Engadget ile yaptığı görüşmede, "Kullanıcılar tükettiklerini kontrol etme hakkını hak ediyor ve OG bu hakkı savunmaya ve bu hak için savaşmaya devam edecek" dedi ve Meta'dan doğrudan bir iletişim talebi almadığını söyledi.
TechCrunch'ın söylediğine göre, OG Uygulaması bir yıldan fazla bir süredir geliştirme aşamasındaydı. Uygulamanın kurucuları, Instagram'ın reklamsız, "daha temiz" bir versiyonunu sunmak istediklerini söylüyor. Uygulama, Reels içermeyen özelleştirilebilir akışlar, önerilen gönderiler ve uzun süredir Instagram kullanıcıları arasında zaman zaman tartışmalı olan diğer yeni özellikleri içeriyor.

Uygulamanın Android sürümü, haber yayına hazırlanırken kullanılabilir durumdaydı.

OG uygulamasının, Instagram'ın politikalarını açıkça çiğnediği görülüyor. Şirket, geliştiricilerin kendi Instagram sürümlerini oluşturmaları için herkese açık bir API sunmuyor ve Twitter'da The OG App hesabı, Android API'sinde "tersine mühendislik" yapmak zorunda olduklarını söyledi. Uygulama ayrıca, geliştiricilerin kullanıcıların hesap bilgilerini nasıl koruduğuna ilişkin gizlilik endişelerini de gündeme getirdi.

OG App, App Store'dan kaldırılmadan önce 10.000'den fazla indirmeye sahipti. Geliştiriciler, bunun nedenini "istekleri dinledik ve yerine getirdik" şeklinde açıklıyor.
 
Üst Alt