• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Parke Taşı ve Kilit Taşı Ürünleri Satışı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Parke Taşı ve Kilit Taşı Ürünleri Satışı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 132 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Parke Taşı ve Kilit Taşı Ürünleri Satışı
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Parke taşlar, genellikle dış yapı peyzaj uygulamalarında kullanılan ürünlerdir. Aynı şekilde kilit taşları da bu yönde kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Parke taşları, kendi içinde farklı kategorilere ayrılır. Parke taşı modelleri arasında; bordür taşlar, oluk taşlar ve parke taşlar yer alır. Her ürünün görünümü, şekli ve rengi birbirinden farklıdır. Aynı zamanda, parke taşlarının kullanım alanı da birbiri içinde değişkenlik gösterir. Bazı parke taşların parklarda kullanımı uygunken bazı modellerin ise normal yürüyüş yollarında sık kullanıldığını söyleyebiliriz. Parke grubunda yer alan parke taşları, her kullanım ihtiyacına yanıt verecektir.

Parke taşına benzer olan kilit taşı da tercih edebileceğiniz bir diğer dış yapı ürünüdür. Kilit taşları, anahtar taşları olarak da bilinir. Mimaride taş örgüsünün kilitlenmesini sağlayan bu ürünler, genellikle tonoz, kemer ya da kubbeler taşlara verilen isimdir. Bu taşların üstlenmiş olduğu fonksiyon ise, üstüne binen ağırlığı yanında yer alan taşa aktarmasıdır. Buna bağlı olarak da kilit taşlarının son derece kullanışlı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Parke ve kilit taşlarının yanı sıra, beton boru modelleri de seçenekler arasındadır. Beton borular, alt yapı çalışmalarında kullanılan ürünlerdir. Farklı ağırlık, boyut ve yapılarda olan beton boruların her türlü alt yapı ihtiyacına yanıt vereceğini söyleyebiliriz.
 
Üst Alt