• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Pamukkale kış mevsiminde de turist çekiyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Turizm kategorisinde x tarafından oluşturulan Pamukkale kış mevsiminde de turist çekiyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 360 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Turizm
Konu Başlığı Pamukkale kış mevsiminde de turist çekiyor
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Waybee

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Pamukkale kış mevsiminde ziyaretçilerin odağı olmaya devam ediyor.

lcEdCsGnNkWiQqTeItnn-A.jpg


UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 'beyaz cennet' Pamukkale, kış aylarında da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Geçen yıl 1 milyon 200 bin 650 kişinin gezdiği travertenleri, antik havuz ve Hierapolis antik kentiyle ünlü Pamukkale'yi, bu yılın ilk 11 ayında, 1 milyon 906 bin kişi ziyaret etti.

RJenvoH89UyVyGAEwjOSnA.jpg


BÖLGE TURİSTLERDEN İLGİ GÖRÜYOR

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan, beyaz travertenler ile ünlü Pamukkale'ye kış mevsimine rağmen yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor. Doğal güzelliği ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerini hayran bırakan Pamukkale'ye gelen turistler, travertenler üzerinde yürüyüş yapıyor. 'Beyaz Cennet'te doğal ortamın keyfini çıkaran ziyaretçiler, cep telefonlarıyla fotoğraf ve video çekerek, bu anları ölümsüzleştiriyor. Pamukkale'de bulunan Hierapolis Antik Kenti'nde, yaz-kış 36 derece su sıcaklığa sahip 2 bin 500 yıllık Kleopatra antik termal havuzu da kış mevsimi ve soğuk havaya rağmen bölgeye gelen turistlerden ilgi görüyor.

o5ofbbiI7kGenm7TWShLQg.jpg


FARKLI ÜLKELERDEN GELEN BİRÇOK TURİST VAR

Türkiye'de ören yerleri arasında en çok ziyaret edilen yer olan Pamukkale'ye geçen yıl 1 milyon 200 bin 650 kişi geldi. Doğal güzelliği ve tarihi dokusuyla yılın her mevsiminde ziyaretçilerini ağırlayan Pamukkale'de ziyaretçi sayısı geçen yıla göre bu yılın ilk 11 ayında artarak 1 milyon 906 bin kişiye ulaştı. Bu yılın kasım ayında ise beyaz cenneti 125 bin 227 kişi ziyaret etti. Türkiye'de birçok tatil bölgesini Alman ve Rus turistler ziyaret ederken Pamukkale'ye genellikle Meksika, Brezilya, Malezya, Endonezya, Moğolistan ve Hindistan gibi uzak coğrafyadan turistler geliyor.


 

Waybee

www.haylaz.net
Özel Üye
Katılım
20 Ocak 2023
Mesajlar
10
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Cinsiyet
vtEvVy

İtibar:

Gidip görücem inş
 
Üst Alt