• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Özel okul zam oranı ne kadar olacak?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Özel okul zam oranı ne kadar olacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 170 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Özel okul zam oranı ne kadar olacak?
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Özel okullarına 2023'te ne kadar zam yapılacağı merak ediliyor. Yönetmeliğe göre, zam yapılabilecek en yüksek oran yüzde 105. Ancak bu rakam henüz kesinleşmedi. Milli Eğitim Bakanı Özer, zam oranını yarın duyuracaklarını açıkladı.

EVFY5HwBxUy2mn9Nah39SA.jpg


Yıllık enflasyonun belli olmasıyla gözler, özel okullar için belirlenecek zam oranına çevrildi.

Yönetmeliğe göre, ara sınıflara yapılacak zam oranı bir önceki yılın ortalama Yurt İçi ÜFE ve TÜFE oranlarının ortalamasına artı eksi 5 eklenerek hesaplanıyor. Bu formüle göre, bu yıl zam oranı en yüksek yüzde 105 olabilir.

BAKAN ÖZER: YARIN DUYURACAĞIZ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilgili olarak "Velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde yeni oranı yarın belirleyeceğiz ve kamuoyuna duyuracağız" açıklaması yaptı.

Geçen yıl zam oranı yüzde 36 ile sınırlandırmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Özer, özel okul temsilcileri geçtiğimiz hafta toplantı yapmıştı. Toplantıda, özel okul temsilcileri bakana maliyet artışlarına ilişkin çalışma sunmuş, yönetmeliğin altında bir zam oranını sektörün kaldıramayacağını belirtmişlerdi.

 
Üst Alt