• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Oyun Oyunlarda Hilelere Bazı Yasal Cezalar

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Oyun Hileleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Oyunlarda Hilelere Bazı Yasal Cezalar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 150 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Oyun Hileleri
Konu Başlığı Oyunlarda Hilelere Bazı Yasal Cezalar
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

raw_oyun-hilesi-aciklayana-205-bin-tl-ceza_463997787.jpg

Bazı vakalarda, Güney Kore gibi ülkeler , çevrimiçi oyunlarda hile kullanımı için cezai yaptırımlar getirmeye başladılar. Çevrimiçi oyunlarda hile yapanların varlığı satışlara zarar verir ve sonuçta sektörün genel değerini düşürür. Bu mantık, sosyal olarak kabul edilebilir davranışların uygulanmasına yardımcı olan ve böylelikle geliştiricilere yönelik gereksiz kayıpları en aza indiren yasaları çıkarmak için ileri itiliyor.

Bu nedenle hile, hem satın almanın hem de ürünün değerini nihayetinde düşüren haksız sömürü olarak hem geliştiricileri hem de kullanıcıları benzer şekilde olumsuz etkiler ve böylece tüm sektörü korumaya yönelik eylemi garanti eder.

Bu politikanın eleştirisi, hile karşıtı polisliğin sorumluluğunu geliştiricilerin kendilerine kaydırır. Bununla birlikte, Indie sektörü özellikle savunmasızdır ve genellikle trendle mücadele etmek için sınırlı kaynaklara sahiptir.

Tarihsel olarak, bazı oyun şirketleri, kullanımlarını engellemek için video oyunlarında hile araçları yaratan ve satan kişilere veya ticari kuruluşlara karşı da dava açmıştır.

-Nisan 2013'te kodlayıcı DrUnKeN ChEeTaH, Nexon America tarafından Combat Arms için popüler bir abonelik tabanlı hile sağlayıcısı olan GameAnarchy'yi işlettiği için dava açıldı ve Nexon'a 1,4 milyon dolarlık hasar verildi.

-Ocak 2017'de Riot Games , Riot'un League of Legends için aboneliğe dayalı bir bilgisayar korsanlığı hizmeti sunan LeagueSharp hizmetini, Riot'a ödenecek 10 milyon dolarlık ödülle başarılı bir şekilde dava etti.

-Blizzard Entertainment , Bossland GMBH'ye birkaç oyunu için yazılım korsanlığı dağıttığı için dava açtı ve 8.5 milyon dolar tazminat aldı.
 
Üst Alt