• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Otonom ve Elektrikli Traktörler Yolda: New Holland T4 Electric Power ve T7 Methane Power LNG

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Otomobil Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Otonom ve Elektrikli Traktörler Yolda: New Holland T4 Electric Power ve T7 Methane Power LNG başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 187 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Otomobil Haberleri
Konu Başlığı Otonom ve Elektrikli Traktörler Yolda: New Holland T4 Electric Power ve T7 Methane Power LNG
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

New Holland'ın yeni tanıtılan traktörü T4 Electric Power otonom sürüşü ve elektrikli sürüşüyle dikkat çekti. Şirket otonom sürüş özelliğine sahip bir yeni traktör daha tanıttı.

Otonom ve Elektrikli Traktörler Yolda: New Holland T4 Electric Power ve T7 Methane Power LNG


Otonom sürüş seçeneği ve elektrikle çalışma özelliğiyle öne çıkan traktör New Holland T4 Electric Power dikkat çekti. New Holland T4 Electric Power, elektrikle çalışan yeni nesil bir traktör.
Traktör, tıpkı otonom sürüş özelliği bulunan diğer araçlar gibi dış yüzeyinde donatılan kamera ve sensörler sayesinde çalışıyor. Önüne çıkan engellere çarpmadan hızlıca durabiliyor. Yola aniden çıkacak yaya ve hayvanlara karşı tedbirli. Yolda bulunan taş, çöp, levha gibi engellerin etrafından dolanarak yoluna devam edebiliyor.
Traktör, akıllı telefonlarla bağlantı kurarak kontrol edilebiliyor. Bu özellik, çiftçilere her gün saatlerce fazladan zaman kazandıracak. Böylece araç, tek başına birçok sorunu çözecek. Tarıma yeni bir soluk ve çiftçilere ekstra kolaylık sağlayacak traktör merakla bekleniyor.

New Holland T4 Electric Power'ün özellikleri neler?

  • 120 beygir gücündeki elektrikli motor
  • 40 km/s 'ye kadar çıkabilen hız
  • Elektrikli motoru ayrı bir güç kaynağı olarak kullanabilme özelliği
  • Bir saat içerisinde tamamen doldurulabilen elektrik bataryası
Elektrik motorunun çiftçilere açık arazide büyük bir güç kaynağı olarak kullanma şansı tanıması gerçek bir kolaylık. New Holland T4 Electric Power'ün özellikleri, bu kadarla da sınırlı değil. Lazım olabilecek diğer tüm elektrikli aletlerin kullanımı, sadece traktör motoru üzerinden yapılabilecek. Traktör aktarıldığı kadarıyla uygun şartlar altında bir saat içerisinde tamamen doldurulabiliyor.
Üstlenici firma tarafından New Holland T4 Electric Power'ın fiyatı hala açıklanmış değil. Bu traktörle birlikte tanıtımı yapılan diğer bir model ise T7 Methane Power LNG. Bu traktör modeli, motorunu çalıştırmak için -163 derecede doğalgazın sıvılaştırılmasıyla oluşturulan bir yakıt kullanıyor. Firma, bu yakıt türünü kullanarak çalışan ilk traktörün bu olduğunu söylüyor. Üstelik kokusuz, zehirsiz ve renksiz bir sıvı olması sebebiyle oldukça da çevreci!
post_1671009567_1321417691354.jpg

Tıpkı New Holland T4 Electric Power gibi T7 Methane Power LNG de otonom çalışıyor. Çevreci bir yakıt türü olduğu aktarılan LNG'nin öne çıkan özellikleri ise şunlar:
  • Sıvıya dönüşürken hacmi yaklaşık 600 kat küçülür
  • Taşınması ve depolanması gaza göre daha uygundur
  • Sıvılaşırken oksijen, karbondioksit, kükürt bileşenleri ve sudan arındırılır
  • Boru hatları ile taşınan doğal gaza göre daha saf, kirlilik oranı düşük ve verimlidir

 
Üst Alt