• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Oryantal Didem yıllar sonra anlattı: Babamın çoraplarını göğsüme koyup sahneye çıkıyordum

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Magazin Haberleri kategorisinde Cilgin-Bedis tarafından oluşturulan Oryantal Didem yıllar sonra anlattı: Babamın çoraplarını göğsüme koyup sahneye çıkıyordum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 164 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Magazin Haberleri
Konu Başlığı Oryantal Didem yıllar sonra anlattı: Babamın çoraplarını göğsüme koyup sahneye çıkıyordum
Konbuyu başlatan Cilgin-Bedis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cilgin-Bedis

Cilgin-Bedis

www.zirveforum.net
Özel Üye
Katılım
25 May 2020
Mesajlar
202
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Gökhan Çınar'ın programına konuk olan oryantal Didem Kınalı, 10 yaşında babasının çoraplarını göğsüne koyarak sahneye çıktığını anlattı. Dans ettiği için kendisini eleştirenlere de cevap veren Kınalı, "Ben kötü bir iş yapmıyorum, namussuz değilim" dedi.


Ünlü oryantal Didem Kınalı, YouTube'da yayınlanan Katarsis programına konuk oldu. 10 yaşındayken sahne almaya başladığını anlatan Kınalı, kendisini eleştirenlere de cevap verdi.

"NAMUSSUZ DEĞİLİM"

Kendisinden bahseden ünlü isim, "Sahnede çok mutluyum, bir başka Didem oluyorum. Evde de temizlik yapan, temizliği takıntı haline getiren bir Didem var! İki farklı Didem arasında dağlar kadar fark var. Ben insanların hep şöyle bakmasını istedim; Ailenin kızı olarak. Evet, ben dansçıyım ama kötü bir iş yapmıyorum, namussuz değilim. O gözle bakanlar var ama ben öyle biri değilim. Bu işi iyi yaptığımı düşünüyorum" dedi.

Oryantal Didem yıllar sonra anlattı: Babamın çoraplarını göğsüme koyup sahneye çıkıyordum

"ORYANTAL DANSIN AŞAĞILANMASI BENİ ÜZÜYOR"

Sahne kıyafetlerinden dolayı eleştirildiğini söyleyen Kınalı, "Oryantal kıyafetini ben tasarlamadım, ben dünyada yokken de vardı bu kıyafetler daha da açıktı. Dansın anlamı 'göbek dansı', göbeğinin açık olması gerekiyor. Bunu kapatmayı da denedik, ama ona rağmen birçok yerden veto yedik. Evet, seksi bir dans ama bütün danslar öyle değil midir? Bütün şarkıcılar da seksi giyinebilir, oryantal dansın aşağılandığını görmek beni üzüyor" şeklinde konuştu.

"TEN RENGİMDEN DOLAYI DIŞLANDIM"

Çocukluk yıllarında yaşadığı zorluklardan bahseden ünlü dansçı sözlerine şöyle devam etti: "Dans etmeyi oyun gibi biliyordum. Annem ve teyzeler de dans ediyordu. Müzisyen bir ailede büyüdüm. Ten rengimden dolayı okul yıllarım da çok dışlandım. 'Çingene' diyenler oldu."

"10 YAŞINDA SAHNEYE ÇIKTIM, BABAMIN ÇORAPLARINI GÖĞSÜME KOYUYORDUM"

"Fakir bir ailede büyüdüm. Okulu bıraktım çalışmaya başladım. İlk dans ettiğimde sahneye çıkarken babamın çoraplarını göğsüme koyup çıktım. Henüz 10 yaşımdaydım. Evde o kadar çok para lafı konuşuluyordu ki artık otomatik olarak beynine yerleşiyordu para kazanma durumu. Anne tarafım Selanik, baba tarafım ise Yunanistan Dedeağaçlı… Ben Kuştepe'de büyüdüm."

Oryantal Didem yıllar sonra anlattı: Babamın çoraplarını göğsüme koyup sahneye çıkıyordum

"14 YAŞIMDA KONSOMATRİSLİK YAPTIM"

İlk pavyona gittiğimde bir solistin arkasında dans ediyordum. Uykun geliyor, erken yatmaya alışıksın ama orada gece dörde kadar durmak zorundasın… Sonra İkitelli'de bir yere gittik, 'konsomatris olur musun' dediler. Ne olduğunu bilmiyordum 'deneyeyim' dedim. 'Ben içki içemem bana kola verin' diye belirttim. Bir adamın yanına oturdum. Tanımıyorsun, çocuksun adam orada konuşuyor derdini anlatıyor. Ben de oturdum orada program izledim. Adam bana 'sen beni dinliyor musun, ne dedim' diye sordu. 'Programı izle çok güzel' dedim. Sonra bana yaşımı sordu '18'im dedim. Aslında yalan söyledim.

"BENİ TACİZ EDEN ADAMIN KAFASINDA ŞİŞE KIRDIM"

"Ben 14 yaşımda kendimi eğittim. Bir adam para takmaya çalışırken taciz etti. Kafasında şişe kırıp kaçtım. Bizim evde hep alkol kokusu vardı. Babam çalışmamı istemiyordu. Annem ise 'çalışıp eve para getirecekler' derdi. Babamın zaafı alkol olduğu için o yüzden susuyordu. Çok seviyordum babamı aşıktım ona… Okumamı çok istiyordu ama olmadı."

Oryantal Didem yıllar sonra anlattı: Babamın çoraplarını göğsüme koyup sahneye çıkıyordum

"İBRAHİM TATLISES PROGRAMA ÇIKMAM İÇİN ARADI"

İbo Show'a başlama hikayesini de anlatan Kınalı sözlerini şöyle tamamladı: " İbo Show'a başlamadan önce günde dokuz yerde sahne alıyor, iyi de kazanıyordum. Ünlü olmak gibi bir arzum da yoktu. Bir gün telefon çaldı 'İbo Show'a oryantal lazım' dendi. Ne kadar para vereceklerini sordum. Stüdyoda seçme yaptılar. Dans ettikten sonra İbrahim Bey'i aradılar anlaşma sağlandı. Bir gün sonra aradılar anlaşmayı iptal ettiklerini söylediler. Bir ay sonra tekrar çağırdılar. İbrahim Bey aradı 'gelmezsen ben gelip alacağım seni' dedi. 6 yıl kadar beraber çalıştık.

"AJDA PEKKAN 'PARANI TUT' DİYE UYARDI"

"O süre zarfında konuşma yasağım vardı. Şöhret denen şeyden haberim yoktu. Ajda (Pekkan) Hanım bir gün kulisime geldi 'Şöhret ateşten gömlektir kızım' dedi. Senden istediğim 'paranı tut, malvarlığı yap, hayatını dizginle' sözleriyle uyardı."
 
Üst Alt