• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bilgisayar OnePlus RGB Mekanik Klavye Üretiyor!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Klavyeler kategorisinde Php tarafından oluşturulan OnePlus RGB Mekanik Klavye Üretiyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 365 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Klavyeler
Konu Başlığı OnePlus RGB Mekanik Klavye Üretiyor!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Akıllı telefon markası OnePlus, teknolojinin diğer alanlarında da yer almaya başladı. Marka son olarak mekanik klavye üretimine başladı. İşte OnePlus’ın ilk RGB mekanik klavyesi!

OnePlus RGB Mekanik Klavye Üretiyor!


Mobil cihaz piyasasının yükselen yıldızı “OnePlus”, ürün yelpazesini genişletiyor. Orta ve üst segment akıllı telefonlar üreten OnePlus, teknolojinin diğer kategorilerinde de yer almaya başladı. Özellikle mobil ürünler dışında da ürünler üretmeye başladı. Şirket tarafından kısa bir süre önce gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde markanın ilk “oyuncu monitörü” modelleri tanıtıldı. OnePlus oyuncu monitörü modellerinin ardından oyuncular için çevre birimleri üretmeye devam edecek.
OnePlus, şimdiyse oyunculara “RGBmekanik klavye modeli sunuyor. OnePlus RGB mekanik klavye modelinin özellikleri de belli oldu.

OnePlus Mekanik Klavye Özellikleri​

OnePlus Mekanik Klavye

Akıllı telefon üreticisi OnePlus, oyuncu donanımları sektörüne hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor. Şirket kısa bir süre önce “27 inç” ve “24 inç” boyutlarındaki 2 adet oyuncu monitörünü tanıtmıştı. OnePlus, şimdiyse resmi “Twitter” hesabından yeni “RGB mekanik klavyesi” modelini duyurmuştu. Ayrıca OnePlus mekanik klavye özellikleri de açıklandı.
OnePlus mekanik klavye modelinin “özelleştirilebilir” olacağı belirtildi. Yani kullanıcılar klavye üzerinde “anahtarları” ve “tuş fonksiyonu” unsurlarını değiştirebilecek. Özellikle oyuncuların, RGB mekanik klavyelerinin kullanımında çok daha özgür hareket edebilmelerine olanak sağlamayı hedefliyor.
Şirket bunun için “açık kaynak kodlu yazılım” kullanarak, “klavye tuş fonksiyonu” ve “RGB” gibi özellikleri “kişiselleştirebilme” imkanı sağlayacak.

OnePlus, Keychron ile İşbirliği Yapıyor​

OnePlus Mekanik Klavye

OnePlus, yeni mekanik klavyesinin üretiminde, dünyaca ünlü klavye üreticisi “Keychron” ile işbirliği gerçekleştiriyor. Üretilen yeni mekanik klavyeler “CNC tezgahı” ile hazırlanıyor. Bu çerçevede de OnePlus tarafından yapılan açıklamada yeni mekanik klavyenin %100alüminyum” materyale sahip olacağı belirtildi.
Ergonomiye ağırlık verildiği belirtilen mekanik klavyede “tepki” ve “yazma deneyimi” en üst seviyede olacak. Bu çerçevede de yeni klavyede yer alacak tuşlar “çift gasket” olacak. Böylelikle mekanik klavyelerde beklenen “tepki” ve “yazma hissiyatı” en üst seviyede ve ergonomik olacak.

Tüm Platformlara Uyumlu Olacak​

OnePlus Mekanik Klavye

Mekanik klavye modellerinde temel olarak Microsoft tarafından yayınlanan “Windows” uyumluluğu bulunuyor. Bu durum söz konusu klavyelerin AppleMacOS” ve “Linux” platformlarında kullanımının sorunlu olmasına neden oluyor. OnePlus, tasarladığı mekanik klavyesinde bu problemi ortadan kaldırarak, 3 platformda da tam uyumluluk sunacak.
OnePlus mekanik klavye modelinde AppleMacbookklavye düzeni yer alacak.
OnePlus Mekanik Klavye Ne Zaman Çıkacak?
OnePlus Mekanik Klavye

Oyunculara özel olarak tasarlanan ve yüksek kişiselleştirmeye sahip olacak mekanik klavyenin çıkış tarihi de belli oldu. OnePlus tarafından mekanik klavyenin üretiminin 2023 Mart ayında üretilmeye başlanacağı açıklandı. Bu çerçevede de 2023 yılı içerisinde piyasaya çıkışı da sağlanacak.
OnePlus RGB mekanik klavye modelinin Türkiye pazarında satışa çıkıp, çıkmayacağıyla ilgili bilgi bulunmuyor.

OnePlus Oyuncu Monitörü Özellikleri​

OnePlus Oyuncu Monitörü

OnePlus 12.12.2022 tarihinde 2 adet yeni oyuncu monitörü modelini tanıttı. Şirket tarafından gerçekleştirilen çevrimiçi canlı tanıtım etkinliğiyle “27 inç” ve “24 inç” monitör modelleri tanıtıldı. Oyunculara özel olarak tasarlanan “OnePlus Monitör E 24” ve “OnePlus Monitör X 27” özellikleri de belli oldu.
ÖzellikOnePlus Monitör X 27OnePlus Monitör E 24
Panel TipiIPSIPS
Ekran Boyutu68.5 cm “27 inç”60.5 cm “24 inç”
En Boy Oranı16:916:9
Çözünürlük2560*1440 “QHD”1920*1080 “FHD”
Yenileme Hızı165 Hz75 Hz
Tepki Süresi1 ms “MPRT”5 ms “GTG”
Parlaklık3500 nit250 nits
Görüş Açısı178 Derece178 derece
BağlantıUSB C/HDMI/DP/USB/Kulaklık GirişiUSB C/HDMI/VGA/Kulaklık Girişi
Boyut(Standsız)61.6*7.4*36.3 cm54.0*5.8*32.3 cm
Boyut(Standlı)61.6*23.0*52.4 cm54.0*10.0*38.0 cm
Ağırlık5.6 kg3.1 kg
 
Üst Alt