• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Okul Öncesi Bilmeceler Sitesi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Okul Öncesi Bilmeceler Sitesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 147 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Okul Öncesi Bilmeceler Sitesi
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Günümüzde nesneleri ve çevrelerini anlamaya çalışan çocukların dünyasında bilmecelerin önemli bir yeri vardır. Zor bilmecelerin eğlendirmenin yanı sıra çocukların düşünme yeteneğini ve zekâsını geliştirme, dikkat çekme, soyut ve somut kavramları öğrenmelerine yardımcı olma, çevredeki canlıları ve olayları daha dikkatli gözlemleme, ayrıntılara konsantre olma gibi işlevleri de vardır. Okul öncesi bilmeceler sayesinde dolaylı anlatım becerilerini geliştirerek kültür ortamına da aktarırlar.

Günümüzde radyo ve televizyon kanallarındaki çocuk eğitimi ve çocuk programlarında, çocukların dil gelişimi ile ilgili bilgi edinmelerini desteklemek için özel olarak seçilmiş kafiyeli kelimelerden oluşan bilmeceler ve cevapları yer almaktadır. Ayrıca bilmecelerin yer aldığı yeni yerlerden biri de internetteki bilmeceler sitesidir. Bu siteler arasında yer alan Kocaman Bi' Site platformu en popüler olanıdır. Okul öncesi bilmeceler gibi birçok farklı içerik sitede bulunmaktadır. Bilmeceler sayesinde çocukların okul öncesi dönemlerinde gelişimlerine yardımcı olan bilmelerin pek çok çeşidi vardır. Fakat çocukların zihin gelişimi için en çok tercih edilen bilmece türü zor bilmecelerdir. Sizlerde aradığınız tüm bilmece türlerini sitesini takip ederek bulabilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt