• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bilgisayar NVIDIA Açıkladı: CES 2023 ile Yeni Ekran Kartları Tanıtılacak!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekran Kartı kategorisinde x tarafından oluşturulan NVIDIA Açıkladı: CES 2023 ile Yeni Ekran Kartları Tanıtılacak! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 368 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekran Kartı
Konu Başlığı NVIDIA Açıkladı: CES 2023 ile Yeni Ekran Kartları Tanıtılacak!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

NVIDIA CES 2023 etkinliği ile beraber yeni ekran kartlarını duyuracak. Detaylı açıklamalar yapılmadı fakat şimdiden teknoloji meraklıları heyecanlı.

NVIDIA Açıkladı: CES 2023 ile Yeni Ekran Kartları Tanıtılacak!


CES, 1967 yılından bu yana düzenlenen bir etkinlik. İlk kez New York’ta düzenlenen etkinlikte yeni teknolojiler duyuruluyor. Pek çok şirket, bu etkinliğe katılıyor. Bu fuarda tanıtılan bazı ürünler şu şekilde:
  • PlayStation 4
  • WebOS
  • Blu-ray Disc
  • PlayStation 2
  • DVD
  • Commodore 64
  • Pong
Bilgisayar teknolojileri açısından köklü bir tarihi bulunan CES’te NVIDIA da yer alıyor. CES 2023 ile beraber pek çok teknoloji ve ürün tanıtılacak. Duyurular paylaşacak olan markalardan birisi de NVIDIA olacak. NVIDIA’nın bu etkinlikte yeni ekran kartlarını duyurması bekleniyor.

NVIDIA CES 2023 hazırlığına başladı​

CES 2023, 5 Ocak ile 8 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinliğin Las Vegas’ta yapılması planlanıyor. NVIDIA ise biraz daha erken tanıtım yapmayı hedefliyor. NVIDIA, paylaştığı duyuruda CES 2023 için GeForce Beyond etkinliği yapacağını açıkladı. Aktivite, 3 Ocak 2023 Türkiye saatiyle 19:00’da başlayacak. Bu etkinlik ile ilgili henüz net bilgiler yayınlanmadı. Yalnızca tarih ve saat veriliyor. Etkinlik ile beraber hangi ürünlerin tanıtılacağı ortaya çıkacak.

NVIDIA, GeForce Beyond etkinliği ile beraber yeni gelişmeler dışında da olaylar gerçekleştirecek. Örneğin NVIDIA Special Address ile beraber bazı oyunlar oynanabilecek. Ayrıca içerik oluşturma aktivitesi de yapılacak. Yani firma, hem yeni ürünlerden haberdar edecek hem de kullanıcılarla eğlenecek.

RTX 4070 Ti bekleniyor​

NVIDIA CES 2023 etkinliğinde beklenen ekran kartlarından birisi RTX 4070 Ti. Aslına bakarsak bu model RTX 4080 12 GB olarak karşımıza çıkacaktı. Gelen tepkiler sonrasında ekran kartının adının güncelleneceği düşünülüyor. Yeni güncelleme ile birlikte RTX 4070 Ti bu etkinlikte öne çıkabilir.
NVIDIA’nın gerçekleştirmiş olacağı etkinlik ile birlikte beklenen diğer ürünler dizüstü bilgisayar GPU’ları. Geçtiğimiz aylarda RTX 40 serisi ekran kartları tanıtılmıştı. Bu kartlar masaüstü tabanlı sistemler için bulunuyordu. 3 Ocak’taki etkinlikle beraber RTX 40 serisi dizüstü bilgisayar ekran kartları bekleniyor. Eğer bu olay gerçekleşirse yeni nesil ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar karşımıza çıkacak.

post_1672310314_5568308825508.jpg

RTX 4070 Ti özellikleri sızdırıldı​

Henüz ekran kartının özellikleri resmî olarak doğrulanmadı. NVIDIA CES 2023 ile beraber modelin detaylarının öğrenileceği tahmin ediliyor. Sızdırılan bazı görüntüler, ekran kartının tanıtılacağı yönünde. Ortaya çıkan bilgilere göre ekran kartı 7.680 CUDA çekirdeğine sahip olacak. Bunun yanı sıra modelin DirectX 12 Ultimate destekleyeceği ifade edilmekte.
12 GB GDDR6X belleğe sahip olacağı belirtilen model 4 monitöre kadar destekleyecek. Ekran kartının 12 pin güç kablosu olacağı ifade edilen bir diğer bilgi. Öne çıkan bilgilerden birisi de frekans hızı. Modelin 2,61 GHz hıza kadar ulaşacağı söylenmekte.
NVIDIA CES 2023 etkinliğinde tanıtılması beklenen modelin bir diğer özelliğine değinelim. Sızdırılan bilgilere göre ekran kartının 1,313 GHz bellek hızı olacak. Ayrıca kartın tüketeceği gücün 285 watt olacağı ifade ediliyor. Önerilen güç kaynağı ise 600 watt olarak açıklanmakta. Bunun yanı sıra model, 3 adet DisplayPort 1.4a’ya sahip olacak. Diğer çıkış birimi ise 1 adet HDMI 2.1 olarak belirtiliyor. Henüz ekran kartı tanıtılmasa da şimdiden birçok bilgi ile öne çıkıyor.

 
Üst Alt