• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilgisayar Dünyasından Haberler kategorisinde Php tarafından oluşturulan Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 242 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilgisayar Dünyasından Haberler
Konu Başlığı Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Not Defteri uygulaması sekme ekleme özelliği sızdırıldı. Sızdırılan özelliğe göre uygulama artık sekme desteğine kavuşuyor olacak.

Not Defteri, Sekme Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!


Windows’un her sürümde mevcut olan uygulaması Notepad, çok kullanışlı bir yazılım. Windows 1.0’dan bu yana bulunan uygulama zaman içerisinde gelişerek günümüze geldi. Son zamanlarda ise Not Defteri için önemli yenilikler yapıldı. Şimdi uygulamanın yenilikleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. Henüz Microsoft tarafından doğrulanmadı fakat bir Microsoft çalışanı yanlışlıkla paylaşım yapmış oldu.

Not Defteri uygulaması için sekme ekleme özelliği sızdırıldı​

Notepad veya Not Defteri, not almayı sağlayan bir platform. Kullanıcılar, uygulama ile beraber not alıp kayıt edebiliyor. Yazılımın en büyük avantajı sadeliği sebebiyle hızlı açılması. Yani Notepad, pratikliği sevenler için tercih edilebilir bir uygulama.
Kullanıcıların en büyük şikayetlerinden birisi de uygulamanın eksiklikleriydi. Örneğin uygulamada sekme sistemi yer almıyordu. Bazen birden fazla not dosyası açmak gerekiyor. Bunun için ayrı pencereler açmak gerekiyor. Bir Microsoft çalışanı, Twitter’da Not Defteri uygulamasının güncel halini paylaştı.
post_1672216476_55600708469754.jpg

Paylaşılan tweette Not Defteri uygulamasının sekme özelliği ön plana çıkıyor. Yani aynı uygulamada birden fazla not açılabiliyor. Fotoğrafta dikkat çeken bir diğer detay bir uyarı mesajı. Bu mesajda “Gizli özellikleri tartışmayın veya görüntü almayın.” yazıyor. Yani Not Defteri’nin henüz test aşamasında olduğu görülüyor.

Microsoft çalışanı, paylaşmış olduğu bu tweetin ardından gönderiyi birkaç dakika içerisinde kaldırdı. Gönderi kalkmış olsa da bazı takipçiler bu fotoğrafı kopyalayıp kendisi yayınladı. Bu paylaşımın bazı kullanıcılar tarafından pazarlama taktiği olduğu tahmin edilmekte.

Daha önce Dosya Gezgini uygulamasına eklenmişti​

Not Defteri sekme ekleme özelliği ile konuşulurken Microsoft, daha önce çalışmalara başlamıştı. Yani bununla ilgili ilk sinyalleri vermişti. Bu adımlardan birisi Dosya Gezgini’nin sekme desteğine kavuşmasıydı.
Dosya Gezgini, yeni güncellemelerde artık birden fazla sekmeye sahip olabilmekte. Örneğin bir dizin açıldığında yeni sekme ile farklı bir dizin açılabiliyor. Önceden bunu yapmak için ayrı pencerelerin açılması gerekiyordu. Bu özellik ile beraber daha az pencere avantajı sağlanıyor.
Buna ek olarak Windows için akıllı sekme özelliği de geliştirilmekteydi. Bu yenilik ile beraber kullanıcılar, uygulamaları tek pencerede açacaktı. Yani uygulama sekmeleri sistemi kodlanacaktı. Bu özelliğin sağlayacağı faydalardan birisi uygulamaları gruplandırma imkanı. Tabii bu özellik sonradan iptal edildi. Neden iptal edildiği ise bilinmiyor.


 
Üst Alt