• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Eglence Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Netflix kategorisinde Php tarafından oluşturulan Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 315 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Netflix
Konu Başlığı Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Netflix, global pazarda Disney Plus gibi rakiplerle mücadele etmeye devam ediyor. Platform son 10 yıldır ilk defa abone kaybetmişti. Netflix, daha ekonomik olan reklamlı abonelik paketini duyurmuştu. Netflix’in reklamlı abonelik modelinde bir kategori muaf tutuldu. İşte reklamlı abonelikte reklam yayınlanmayacak o kategori!

Netflix Reklamlı Abonelik Modeli O Kategoride Reklam Yayınlamayacak!


Netflix, son dönemdeki hamleleriyle yaşadığı abone kaybını durdurmayı hedefliyor. Artan Netflixabonelik ücretleri karşısında daha ekonomik paket olan reklamlı abonelik modelini duyurmuştu. Her ne kadar kullanıcılara daha uygun bir paket sunmak istese de yeni model çok fazla eleştiri aldı. Ancak şirket reklamlı abonelik modelini uygulamakta oldukça kararlı olduğunu gösterdi. Şirket, yeni reklamlı abonelik modelinde sadece tek bir kategoride reklam yayınlanmayacağını açıkladı.

Netflix Çocuk Kategorisinde Reklam Olmayacak​

Netflix Çocuk

Netflix kullanıcıları “Youtube Kids” yapımlarına da yer veriyor. Platformda bulunan bu yapımlar, reklamlı abonelik modelindeki reklamlardan etkilenmeyecek. Yapılan açıklamaya göre reklamlı abonelik modelini kullananlar, çocuk programlarını izlerken reklam görmeyecek.
Şirket, çocuk kategorisi için reklamları hiç göstermeyecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix orijinal yapım çocuk programları da reklamsız olacak. Ancak söz konusu bilgiye ilişkin şirketten resmi bir açıklama gelmedi.
Bazı iddialara göre Netflix’teki çocuk programlarının haklarına sahip stüdyolar, reklamlara müsaade etmeyecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix’in orijinal çocuk yapımları ilk etapta reklamsız olacak. Böylelikle şirketin, söz konusu programların lisans sahiplerinin reklamlı aboneliğe olan endişelerini gidereceği belirtildi.

2022 Netflix Abonelik Ücretleri Ne Kadar?​

Netflix

Dünyanın en çok tercih edilen dijital yayın platformu Netflix, abonelik ücretlerine zam yapmıştı. Netflix’in “Temel”, “Standart” ve “Özel” olarak 3 farklı abonelik modeli bulunuyor. Yapılan zamlardan sonra daha ekonomik abonelik için “Reklamlı Abonelik” modeli de getirilecek.
Netflix Abonelik ModeliFiyatÖzellikVideo Kalitesi
Temel Plan37.99 TL/Aylık Tek Cihaz/ 480p Çözünürlük İyi
Standart Plan57.99 TL/Aylık2 Cihaz/1080p ÇözünürlükDaha İyi
Özel Plan77.99 TL/Aylık4 Cihaz/ 4K+HDR ÇözünürlükEn İyi
Netflix reklamlı abonelik modeli fiyatı ise henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak en düşük paket olan Temel Plan fiyatı 37.99 TL’den daha ekonomik olması bekleniyor.
 
Üst Alt