• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Eglence Netflix En Çok İzlenen 10 İçerik Listesini Açıkladı!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Netflix kategorisinde x tarafından oluşturulan Netflix En Çok İzlenen 10 İçerik Listesini Açıkladı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 309 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Netflix
Konu Başlığı Netflix En Çok İzlenen 10 İçerik Listesini Açıkladı!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Netflix, bu hafta en çok izlenen 10 içeriği açıkladı! Geride bıraktığımız günlerde 22 Ağustos haftasının en çok izlenen 10 içeriği paylaşılmıştı. Netflix şimdi de bu haftanın Top10 listesini kullanıcıları ile paylaştı.

Netflix En Çok İzlenen 10 İçerik Listesini Açıkladı!


Günümüzde dizi ve filmlerin dijital yayın platformlarından izlenmeye başlanması ile Netflix, popülerlik kazandı. Dünyada en fazla abone sayısına sahip olan dijital yayın platformu Netflix, bu hafta kullanıcıları ile bir liste paylaştı. Son 2 senedir en çok izlenen dizi ve filmleri kamuoyuyla paylaşan Netflix, bu hafta da benzer bir liste paylaştı. Bu listeye göre bu haftanın en çok izlenen dizi ve filmleri belli oldu. Netflix, yerli ve yabancı yapımların en çok izlenenlerini kullanıcıları ile paylaşıyor. Böylece daha önce bu içeriklerden haberi olmayanları bilgilendiriyor. İçeriklerin popülerleşmelerinin arkasında yatan birçok sebep bulunmakta.

dhUBsoPZXUx9mekE2FwuIRw6VlqyJ0QfyR39bpq1DvnhH_EySutxwgE7-ml7yYRtGu9pqXCDJFDN5scBhm4QBm-5fLnrEQPGZz738pY7VjOzaXvdyvfGIJAWP1HBiIGJk3yJeVub-z-CjU8QwSEot45GyZNA0nN5b7BubcxwiJAZCYmJEOqLiPQ4ag

Bu sebeplerin başında içeriğin özgün ve kaliteli olması geliyor. Kullanıcılar birbirine benzeyen çok fazla içerik ile karşı karşıya kaldılar. İnsanlar artık daha farklı ve kendilerini heyecanlandıran içeriklerin arayışına girdiler. Piyasada benzer senaryoya sahip olan çok fazla içerik bulunmakta. Bu durum da farklı oyunculardan aynı diziyi izleme hissiyatı yaratıyor. İnsanların farklı ve yeni olana karşı duydukları ihtiyaç son zamanlarda iyice arttı. Bu yüzden özgün bir yapım, eskisinden çok daha fazla ilgi görüyor. Orijinal bir senaryoya sahip olan içeriklerin popülerlik kazanması ihtimali çok daha yüksek oluyor. Senaryosu orijinal olmasına rağmen görüntü ve oyunculuk noktalarında kalite standartlarının gerisinde kalan içerikler de popüler olamıyorlar. Netflix, kendi yapımlarında üstün görüntü kalitesi standartlarını göz önünde bulunduruyor. Bu da diğer film yapımcılarının da görüntü kalitesi noktasında çok daha iyi teknolojiler kullanarak içerik üretmesi dayatmasını yaratıyor. Görüntü kalitesi ve oyunculuk kalitesinde geçer not alamayan içerikler genel anlamıyla istedikleri izlenme sayılarına ulaşamıyorlar.
Dizi ya da film içeriklerinin milyonlar tarafından izlenebilmesinde önemli rol oynayan bir diğer unsur da dil seçenekleri. Altyazı ve dil seçeneklerinin sayısının artması, dizi ya da film içeriklerinin globalde izlenebilmesine olanak tanıyor. Bir içeriğin çevrildiği dil sayısı, o içeriğin farklı ülkeler tarafından izlenme sayısı üzerinde direkt etkiye sahip. Altyazı seçeneklerinin fazla olması da oldukça önemli. Çoğu insan dublaj dizi ya da film izlemeyi tercih etmiyor. Dublaj dizilerin ya da filmlerin oyunculuğun seyircide yaratması gereken duyguları öldürdüğünü düşünürler. Bu yüzden dizi ve filmleri altyazılı olarak izlemeyi tercih ederler. İngilizce birçok insan tarafından bilinse de, ana dili İngilizce olmayan insanlar tarafından her zaman tam olarak anlaşılamayabiliyor. Bu yüzden dizi ve filmlerin orijinal dilleri İngilizce olsa bile, diğer diller için altyazı seçeneklerinin yer alması gerekiyor. Orijinal dili İngilizce olmayan içeriklerde ise, kesinlikle altyazı seçeneklerinin olması gerekir. Çünkü İngilizce dışında tüm Dünyada anlaşılabilen başka bir dil daha bulunmamaktadır. Altyazılı içerik izleyen insanlar kadar, dublaj dizi ya da film izlemek isteyen insanlar da mevcut. Genellikle belirli bir yaş üstü insanlar, altyazı takip ederken zorluk yaşamaktadırlar. Eğer içeriklerin herkes tarafından izlenmesi hedefi var ise, dublaj seçeneklerinin de arttırılmasında fayda var. Sonuç olarak bir içerik globalde yankı uyandırmak istiyorsa hem dublaj hem de altyazı seçeneklerini genişletmelidir.
Dünyanın en popüler dijital yayın platformu Netflix’te yer alıp en çok izlenenler listesine girebilmek kolay değil. Bu amacı güden içeriklerin görüntü kalitesine, içerik özgünlüğüne, oyuncu performanslarına ve orijinal senaryoya sahip olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda birden fazla dublaj ve altyazı seçenekleri de içerik popülerliğini destekleyecektir. Dublaj ve altyazı seçeneklerinin arttırılması, globalde izlenme sayılarının artmasında kritik öneme sahiptir.
twddcz_ozK3341Ff3jAw4KIR-TXHhptkem2AIQREwjO8KhpzhUHHs9EL_wgTieLPwHO4YRM0rXiAWXy86vtn6kIeFk6wAA-ix5KHhpYiW3wTczzgEiVrYyjNf8NRiPG0PwMWdoPF8UlNVV3wzXnzykk2GWqhgLytVr__DE9_8ZrUypOUxJ-rsPurGQ


En popüler dijital yayın platformu Netflix, en çok izlenen ve uzun süredir popülerliğini korumayı başaran içerikleri paylaştı. Netflix son olarak 29 Ağustos ila 4 Eylül arasında en çok izlenen içerikleri kullanıcıları ile paylaştı. Netflix dijital yayın platformunun paylaşmış olduğu listeye göre, geçtiğimiz haftanın en çok izlenen 10 içeriği aşağıda hazırlanan tabloda yer almaktadır.

#TV (İngilizce)Top10 listesinde popülerliğini kaç haftadır koruyor?Toplam izlenme verileri saat cinsinden ne kadar?
1Echoes336 milyon 580 bin
2Devil in Ohio135 milyon 370 bin
3The Sandman: 1. sezon533 milyon 320 bin
4Partner Track: 1. sezon231 milyon 140 bin
5Stranger Things 41520 milyon 280 bin
6I AM A KILLER: 3. sezon117 milyon 920 bin
7Manifest: 1. sezon1816 milyon 410 bin
8Never Have I Ever: 3. sezon414 milyon 820 bin
9Selling The OC: 1. sezon213 milyon 670 bin
10Manifest: 3. sezon711 milyon 930 bin

Netflix’in paylaşmış olduğu listeye göre 29 Ağustos haftasının en popüler içeriği 36 milyon 580 bin izlenme saatine sahip olan Echoes oldu. Echoes dizisinin ilk sezonu, izlenme rekorları kırdı. Bir önceki hafta yine yüksek izlenme saatleri ile en popülerler arasında yer alan Echoes, 29 Ağustos haftasında birinci oldu.
Listenin 2. sırasını ise Devil in Ohio işgal etti. 35 milyon 370 bin izlenme saatiyle en popülerler listesinin ikinci sırasına yerleşmeyi başardı. Hemen ardından ise 33 milyon 320 bin izlenme saati ile The Sandman geldi. The Sandman dizisinin ilk sezonu da beklenenin çok üstünde bir performans sergiledi. The Sandman, platformun orijinal içeriğidir ve şu ana kadar yapılmış orijinal içeriklerinden bir noktada ayrılır. Platform tarihinde en yüksek bütçeye sahip olması ile diğer içeriklerden ayrılır. Oldukça büyük beğeni toplayan The Sandman, son 1 aydır Top10 listesinden inmiyor.
Listenin 4. sırasında ise 31 milyon 140 bin izlenme saati ile Partner Track yer aldı. İlk sezonu ile Top10 listesine girebilmeyi başaran Partner Track, oldukça ilgi gördü. Bir önceki hafta 16 milyon 660 bin saat izlenen yapım, listeye 7. Sıradan girmişti. Bu da popülerliğinin her geçen gün daha da arttığını gösteriyor.
Listede ilk 5’e son sıradan girebilmeyi başaran yapım ise, sadece Netflix platformunda değil, her platformda tanınan bir yapım. Yeni sezonunun yayınlanması ile Dünyada büyük ses getiren Stranger Things, 20 milyon 280 bin izlenme sayısı ile bu hafta da Top10 listesine girebilmeyi başardı. 15 haftadır Top10 listesinden hiç inmeyen Stranger Things, Dünyadaki herkese adını duyurmayı başarabilmiş bir yapım haline geldi.

Netflix’e göre 29 Ağustos haftası en çok izlenen 10 dizinin konuları, oyuncuları ve türleri​

Echoes​

Echoes dizisi, tek yumurta ikizleri olan Leni ve Gina isminde iki çocuğun başından geçenleri ele alır. Gizli bir şekilde birbirlerinin yerlerine geçen ikiz kardeşler, ikizlerden birinin kaybolması ile paniğe kapılırlar. Rahatsızlık veren bir telefon konuşması sonrasında kız kardeşlerden biri kaybolur. Diğer ikiz kardeş ise soruşturmanın halihazırda başlatılmış olduğu memleketine dönmek durumunda kalır. Memleketine dönen Leni, bir yandan her iki kardeşin yerine yetişmeye çalışır. Diğer yandan ise bir önceki sene Mount Echo’da gerçekleşen olayların izlerini sürmeye çalışır. Bu olayları araştırmak ise son derece tehlikeli bir hal almıştır.
Leni, arkadaşlarıyla da tekrar buluşup arayı kapatınca, işlerin ters gidebileceğini iyice sezmeye başlar. İkiz kardeşi Gina’nın düşündüğünden çok daha yakınlarda bir yerde olma ihtimaline karşı inancı artar. Sonrasında ikiz kardeşlerin doğum günü partisine davetli olan tüm kasaba halkı, Leni’nin yeni düşüncelere sahip olmasına neden olur.
uzFR0XCpB04fXWNA5cjef-6c97FYdy9UQyCpH0-RHGpPaFka1nSmA2m8E_gXjxagtbWsr4Ah2dqtYeb-YcH6SS4IAKdKz-ehlUi6QgiREe5M8gxtc8EK8EsVnhqmv157mEkX0keHzjuSE9n0n8vmp3C8bZktVd2JqLDC-2JZUNBzrMfd15qDEfzMJQ

Ormanda polis tarafından bulunan yanmış ceset ile birlikte olaylar iyice karışır. Kasaba şerifinin baş şüphelileri ise Leni ve Jack olur. Leni, ikiz kardeşi Gina’yı ararken bir taraftan da çocukluklarının getirdiği anılarla acılar çeker. Bu acı hatıralar su yüzüne çıktıkça, daha önce farketmediği şaşırtıcı sırları farketmeye başlar. Kapsamlı bir soruşturma sonrası Şerif Floss, ikiz kardeşlerin ikisini de sorguya çağırır. İki farklı hikaye anlatan kardeşler ise, artık saklanacak yerleri olmadığı için birbirleri ve geçmişleri ile yüzleşmek zorunda kalırlar.
Dizi Türü: Gerilim
Yönetmen: Vanessa Gazy
Oyuncular: Michelle Monaghan,Matt Bomer,Karen Robinson
Sezon Tarihi: 19 Ağustos 2022
IMDb Puanı: 5.7

Echoes dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)​

Dizinin oyuncu kadrosunda Michelle Monaghan, Matt Bomer, Daniel Sunjata, Ali Stroker, Karen Robinson, Rosanny Zayas ve Michael O’Neill gibi isimler yer aldı. Dizideki oyuncular ve dizi karakterleri aşağıda sıralanmıştır:
 • Michelle Monaghan – Leni ve Gina
 • Matt Bomer – Jack Beck
 • Daniel Sunjata – Charlie Davenport
 • Ali Stroker – Claudia
 • Karen Robinson – Sheriff Louise Floss
 • Rosanny Zayas – Deputy Paula Martinez
 • Michael O’Neill – Victor McCleary
 • Celia Weston – Georgia Tyler
 • Gable Swanlund – Mathilda “Mattie” Beck
 • Jonathan Tucker – Dylan James
 • Tyner Rushing – Maria McCleary
 • Madison Abbott – Genç Leni
 • Victoria Abbott – Genç Gina

Devil in Ohio​

Devil in Ohio, gizemli bir tarikat üyesinin kaçak hayatını ele alır. Tarikattan kaçan genç hastasını korumaya çalışan bir psikiyatrist, genç kızı evine alır. Genç kızı evine alması ise hem kendi hayatını hem de ailesinin hayatını tehlikeye atar.
Psikiyatrist Suzanne, tarikat kaçağını misafir ederek başına büyük bir bela almıştır. Dr. Suzanne Mathis, hastasını korumaya çalışırken aynı zamanda kendini ve ailesini de korumak zorunda kalır.
Dizi Türü: Korku, Dram, Gizem
Yönetmen: John Fawcett, Steven A. Adelson, Leslie Hope, Brad Anderson
Oyuncular: Emily Deschanel, Stacey Farber, Alisha Newton, Sam Jaeger, Madeleine Arthur
Sezon Tarihi: 2 Eylül 2022
IMDb Puanı: 6.0

Devil in Ohio oyuncuları ve karakterleri (Cast)​

Dizinin oyuncu kadrosunda Emily Deschanel, Sam Jaeger, Gerardo Celasco, Madeleine Arthur, Xaria Dotson, Alisha Newton ve Naomi Tan gibi isimler yer almaktadır. Dizideki oyuncular ve dizi karakterleri aşağıda sıralanmıştır:
 • Emily Deschanel – Dr. Suzanne Mathis,
 • Sam Jaeger – Peter
 • Gerardo Celasco – Detective Lopez
 • Madeleine Arthur – Mae,
 • Xaria Dotson – Jules Mathis,
 • Alisha Newton – Helen
 • Naomi Tan – Dani
 • Djouliet Amara – Tatiana
 • Jason Sakaki – Isaac
 • Marci T. House – Adele
 • Samantha Ferris – Rhoda
 • Bradley Stryker – Sheriff Wilkins
 • Evan Ellison – Sebastian

The Sandman: 1. Sezon​

The Sandman; çağdaş kurgu, tarihi drama ve efsanelerin harmanlanması ile senaryosu yazılan bir içeriktir. Modern mit ile derin fantezilerin bir arada seyircilere sunulduğu içerik, izlenme rekorları kırmıştır. Rüya Tanrısı Morpheus’un yapmış olduğu kozmik ve beşeri hataların sonuçları seyirci karşısına çıkıyor. Bu hataların düzeltilmeye çalışılması süreci ve hatalardan etkilenen insanların hikayeleri dizide ele alınmakta.
7uw25lJFz27fYA5yD3qcVmZp6N1Vxef1guRs_5NRjVE3823KbcAGp7u6z_RChyttadhkfCLQCzQ4RrLvz1hsfAmiL0-RtnPSexKZ2I--3yga-qUTETZ_EgW-VMMgVet6WWIPOrkGo3zz5RZoMgdmDjwxt2yrpy7X2lvOclIq-mLAhI9PpCD2O14o1g

The Sandman, yani Rüya Tanrısı, ani ve beklenmedik bir şekilde yakalanır. 100 yüzyıldan fazla bir süre esaret altında kalır. The Sandman’in ortalıkta bulunmadığı zamanda oluşan kaosu düzeltmek için farklı zamanlar arasında yolculuk etmesi gerekir.

The Sandman Oyuncu Kadrosu​

DC için hazırlanmış olan çizgi roman serisinin uyarlaması olarak yazılan dizi, çizgi romanı hazırlayan Neil Gaiman tarafından yürütüldü. Gaiman, The Sandman dizisinde yürütücü yapımcı ve ortak yazar olarak görev aldı. Dizinin yapımcılığını ise Warner Bros Television üstlendi.
Dizi Sorumlusu / Yürütücü Yapımcı / Senarist: Allan Heinberg
Yürütücü Yapımcılar ve Senaristler: David S. Goyer ve Neil Gaiman

The Sandman oyuncuları​

The Sandman oyuncuları aşağıda sıralı şekilde yer almaktadır:
 • Tom Sturridge
 • Boyd Holbrook
 • Patton Oswalt
 • Vivienne Acheampong
 • Gwendoline Christie
 • Charles Dance
 • Jenna Coleman
 • David Thewlis
 • Stephen Fry
 • Kirby Howell-Baptiste
 • Mason Alexander Park
 • Donna Preston
 • Vanesu Samunyai
 • John Cameron Mitchell
 • Asim Chaudhry
 • Sanjeev Bhaskar
 • Joely Richardson
 • Niamh Walsh
 • Sandra James Young
 • Razane Jammal
 • Mark Hamill

Partner Track: 1. Sezon​

Partner Track, 26 Ağustos 2022 tarihinde Dünyanın en popüler dijital yayın platformu Netflix tarafından yayınlandı. Bir Netflix orijinal dizisi olan Partner Track, Top10 listelerine girebilmeyi başardı. Dizi, drama türünde yer alacak şekilde kategorize edildi. Dizinin yönetmenliğini Kevin Berlandi, Lily Mariye, Charles Randolph-Wright ve Tanya Wexler üstlendi. Partner Track’in oldukça beğeni toplayan senaryosu ise Georgia Lee, Helen Wan ve Kim Shumway isimleri tarafından kaleme alındı. Bölümleri 1 saat süren dizinin Top10 listesinden bir süre daha düşmeyeceği öngörülüyor.
yO8xOxU9b0Iy8gvk1aMBwEjEPUFR2iUcJyg0mpe2o2Jz5_J3WfJ5bPiC1FKrt-L_VL5b_roTVPUPAyiADg3d5C9R2yIlAMQhW7zWhqSpQnwu6ZQ-PfB2PtI6YvGGZRoYavdjIL1x0Ovv0tGizoV0mZd_2MT89Lp99EPwbnbgHDQQ8J1vSKQ3kIwUYA

Partner Track oyuncu kadrosu ve karakterleri (Cast)​

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan oldukça başarılı isimler var. Bu isimlerden bazıları Arden Cho, Alexandra Turshen, Dominic Sherwood, Nolan Gerard Funk ve Roby Attal olarak sayılır. Oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ve karakter isimleri aşağıda sıralanmıştır:
 • Arden Cho – Ingrid Yun
 • Alexandra Turshen – Rachel Friedman
 • Bradley Gibson – Tyler Robinson
 • Dominic Sherwood – Jeff Murphy
 • Rob Heaps – Nick Laren
 • Nolan Gerard Funk – Dan Fallon
 • Matthew Rauch – Marty Adler
 • Roby Attal – Justin Coleman

Stranger Things 4. Sezon​

Stranger Things, 2016 senesinin Temmuz ayının 15’inde ilk kez yayınlanan bir Netflix orijinal dizisidir. Özgün senaryosu ve kaliteli çekimleri ile tüm Dünyayı etkisi altına almayı başarmıştır. Dizi, Duffer Kardeşler tarafından yaratılmıştır. Dijital yayın platformu Netflix’te yayınlanmaya başlandığı ilk tarihten itibaren çok yoğun bir ilgi ve beğeni görmüştür. Dijital platformlarda yayınlanan içerikler arasında en çok izlenen yapım olmayı başaran Stranger Things, herkesi büyüledi. Tür olarak bilim-kurgu, korku, doğaüstü gibi türlerle anılan Stranger Things, milyonlarca insanı ekrana kilitlemeyi başardı.
_inQE4-D6y79e2b6hhORQML-IpdKBff5lTFZAQi-arFnZpPGWufHP2PaqRA2yQXFUg8TRCy-46FFTuObatpYGobNryQW1yh_1bqV3FAWDsN8gZNcXi8h1nxRg8Kw1pW0DxG6DwK-qm92mSbO0Y_7VI1mYcgsy7x7lKTT0QOylkj6RcT9IvLnHkc7Fg

2016-2017 ve 2019 senelerinde yayınlanan Stranger Things, toplamda 3 sezon ile yayın hayatına devam ediyordu. Son sezona kadar 25 bölüm ile adını Dünyanın her yerinden insana duyurmuştu. Duffer Kardeşler, 1980 senelerinde geçen zaman çizelgesini yarattılar. 80’lerin pop müzik kültürünü de doğaüstü unsurlarla harmanlayarak ortaya son derece eşsiz bir yapım çıkardılar. Doğaüstü yaratıklar, fantastik canavarlar ve dizide hakim olan bir dram ile seyirciyi hayran bıraktılar. Dizi; gizem, fantastik ve dram karışımı bir yapım olarak izleyicilerinin karşısına çıkıyor.
Dizide yer alan birtakım temalar ve yönler; Steven Spielberg, John Carpenter ve Stephen King tarafından üretilmiş olan eserlerden uyarlanarak yaratıldı. Dizinin kadrosunda ise Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono ve Matthew Modine gibi isimler yer almaktadır. Dizinin bölümleri 42 dakika ila 62 dakika arasında değişkenlik gösteriyor. Dizinin IMDb puanı ise 8.8 oldu. 771 bin kişinin oy kullanması sonucunda bu puana ulaşan dizi, milyonlarca fan ile yayın hayatına devam ediyor.

Stranger Things konusu​

Küçük bir kasabada yaşanan bir çocuk kaybolma olayı ile başlayan dizi, yapılan gizli deneyler ve korkutucu eğitimler ile devam eder. Deneyler ve eğitimler sonucunda olağanüstü güçlere sahip olan çocukların başlarından geçenler ele alınır. Bu güçlere sahip olan çocuklardan biri olan Eleven, parçası olduğu gizemli dünyanın sırlarını keşfetmeye başlar.
Arkadaşının evinden dönen Will, kasabada eve dönüş yolunda korkunç bir şeyle karşılaşır. Devlete ait bir deney laboratuvarının derinliklerinde yatan korkunç gizemler su yüzüne çıkar. Lucas, Mike ve Dustin ormanda denk geldikleri bir kız ile iletişim kurmaya çalışırlar Hopper ise rahatsızlık verici bir telefon konuşması ile endişelenen Joyce’u sorguya çeker. Olayların içinden çıkalamayacak hale gelmesinin ardından psikokinetik güçlere sahip olan bir kız ortaya çıkar.

Stranger Things oyuncuları ve karakterleri (cast)​

Dizinin kadrosunda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono ve Matthew Modine gibi isimler yer almaktadır. Dizi oyuncuları ve sahip oldukları karakterler aşağıda yer almaktadır:
 • Winona Ryder – Joyce Byers
 • David Harbour – Jim Hopper
 • Finn Wolfhard – Mike Wheeler
 • Millie Bobby Brown – Eleven
 • Gaten Matarazzo – Dustin Henderson
 • Caleb McLaughlin – Lucas Sinclair
 • Natalia Dyer – Nancy Wheeler
 • Charlie Heaton – Jonathan Byers
 • Joe Keery – Steve Harrington
 • Cara Buono – Karen Wheeler
 • Noah Schnapp – Will Byers
 • Sadie Sink – Max Mayfield

I AM A KILLER: 3. Sezon​

I AM A KILLER, belgesel dizisi olarak Netflix platformunda yer aldı. Yapımda, cinayet suçu sebebi ile idam cezası almış olan mahkumlar, işlemiş oldukları suçları kendi perspektiflerinden anlatıyorlar. I AM A KILLER, şu an Amerika Birleşik Devletleri’nde idam cezasına çarptırılmış olan 10 cinayeti anlatıyor. Bu cinayetlerin profillerinin çıkartılması amacıyla hazırlanmış bir yapım olarak oldukça beğeni topladı.
Her bölümde cinayet suçu işlemiş mahkumlardan biri odak altına alınıyor. Masum bir savunma içerisine ise asla girilmiyor. Oldukça farklı bir yapım olan I AM A KILLER, sadece cinayetlerin işlendiği anlara ait detayları içermiyor. Aynı zamanda cinayetlerin 360 derecelik bir analizle ele alınması da seyirciye sunuluyor. Cinayetler işlenmeden önce katillerin yapmış oldukları plan ve hazırlıklar anlatılıyor. Cinayet esnasında olayların nasıl ilerlediği ya da katilin nasıl bir yerleşme tercih ettiği de katiller tarafından paylaşılıyor. Cinayet işkendikten sonra avukat, dava ve ailelerle yaşanılan olaylar da belgeselde seyirciye aktarılmakta.
ANbFs-uk87FgC4kpP5nxn118COueoLqPuKaHDriGMwiaiQInmR-aC_VmB0eaCSYE08CTyD9xl4TJxr0jD4lzlZhoE1PF1W4AjQYuwD0Sez_atT9_p_8VfAizMSb-0xBuZWvpgQJEgDf58MYFuO51MJGq7kYdD1quSIuQLtWyCQXscLTdcZSE7H0urQ

Maktüllerin neden öldürüldüğünün yanında, katillerin bir insan olarak bu noktaya nasıl geldikleri de bütün çıplaklığı ile ekrana yansımakta. Kapsamlı bir şekilde katilleri ve içlerinde bulundukları durumu ele alan yapım, izlenme rekorları kırmış durumda.

I AM A KILLER oyuncu kadrosu​

I AM A KILLER dizi oyuncuları aşağıda yer almaktadır:
 • Swaylee Loughnane
 • Reece Putinas
 • David Galea
 • Deandra Buchanan
 • Justin Dickens
 • Wayne Doty

Manifest: 1. Sezon​

Manifest, ilk kez 2018 senesinin Eylül ayının 24’ünde yayınlanmıştır. Manifest, NBC tarafından yayınlanan bir dizidir. 2021 senesinde 3.sezonu ile tekrar seyircileriyle buluştu. Manifest dizisinin ilk sezonu 16 bölümden oluşmaktaydı. İkinci sezon ise 13 bölüm ile seyircinin karşısına çıktı.
Jeff Rake tarafından yaratılan dizide oldukça başarılı isimler oyunculuk yaptı. Bu isimlerden bazıları Melissa Roxburgh, Josh Dallas, J.R. Ramirez, Luna Blaise ve Parveen Kaur olarak sayılır. Dizinin türü ise dram, macera ve bilim kurgu olarak kategorize edildi. Dizinin bölümlerinin her biri 43 dakikadan oluşmaktadır. Manifest dizisinin IMDb puanı ise 7.2 olarak oylandı. 22 binden fazla kişinin oy kullanması sonucu oluşan bu puan ile Netflix’in Top10 listesine girmeyi başardı.
6kTv9FLZp7nx2aT_-7s7bqQpukRSWKYqMPcQOwV_lRBNtZnW4smPFSl_PGoadCwrYXXu3Bgx1G9jPqn2Hh-PPyaMfmOLiKsu5N8uBhtWdq6ACvGutHDiY7dpBBCvaOwQucQhu0ur0WF1ZHgVcrRVX7QGIMSX0qa7RhloS02F4VrGnhD42txh4aWyvw

Dizinin konusu ise gizemli bir şekilde ortadan yok olan bir uçağın seneler sonra geri dönmesi. Kayboluşunun ardından yıllar sonra aniden hiçbir şey olmamış gibi geri dönen uçağın içindeki yolcular ele alınmakta. Kaybolduktan sonra yakınları tarafından haber alınamayan yolcuların, tanıdıklarının kapılarını çalarak hayatlarına devam etmeye çalışmaları dizide seyircinin karşısına çıkıyor. Fakat onların ortada olmadıkları zaman zarflarında yakınları hayatlarına devam etmişlerdir. Yeni hayat düzenleri kuran yakınlarının eski tanıdıklarının birdenbire çıkagelmesi ile baş etmesi kolay olmayacaktır.

Manifest oyuncuları ve karakterleri (Cast)​

Manifest dizisinin oyuncu kadrosunda Melissa Roxburgh, Josh Dallas, J.R. Ramirez, Luna Blaise ve Parveen Kaur gibi isimler yer almaktadır. Dizi oyuncuları ve sahip oldukları karakterler aşağıda yer almaktadır:
 • Melissa Roxburgh – Michaela Stone
 • Josh Dallas – Ben Stone
 • J.R. Ramirez – Jared Vasquez
 • Luna Blaise – Olive Stone
 • Parveen Kaur – Saanvi Bahl
 • Athena Karkanis – Grace Stone
 • Jack Messina – Cal Stone
 • Matt Long – Zeke Landon
 • Daryl Edwards – NSA Director Vance

Never Have I Ever: 3. Sezon​

Netflix’in orijinal yapımlarından biri olan Never Have I Ever, ulaştığı izleyici sayısı ile Top10 listesinde yer almayı başardı. Dizide ergenlik döneminden yetişkinlik dönemine geçen Hindistan kökenli bir kızın yaşadıkları ele alınmakta. Hindistan kökenli olmasına rağmen Amerika’da doğup büyüyen bu genç kızın babasını kaybetmesi ile olaylar gelişmekte.
Bu genç kızın dizideki ismi Devi. Devi, başarılı bir lise öğrencisi olarak hayatına devam etmekteyken, geri dönüşü olmayacak şekilde bir hayat değişikliğine maruz kalır. Babasını kaybettikten sonra bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Babasının vefatından sonra geçirdiği zor günler ve yaşadığı travmatik olaylar komik bir şekilde dizide ele alınmıştır. Hayatın kendisinin karşısına çıkardığı zorluklara rağmen havalı biri olmaya karar verir ve maceraları başlar.
ZMnEei46ZRmc7UY2_2aIlY6_-D2yQXeoctj0hbfViK7yuC6IF_Zo5TAYnDC9d8pXSqenPvKFNQ7uVsjWYTckQj9LtfEdR32AOMfWtojY1QCN1MMldcE69SsfGsApSK-fAuUS3d702qWqljDd864tWlexiylFYDOELRXzzUMxsTMK6iM7D7005Ax2Cw

Yayın hayatına 2022 senesi Nisan ayının 27’sinde başlayan Never Have I Ever, milyonlarca insan tarafından oldukça beğenildi. Oylamalar sonucu IMDb puanı 8.0 olarak belirlendi. Türkçe olarak “Asla Sahip Olmadım” anlamına gelen Never Have I Ever, bir süre daha Top10 listelerinde yer alacak gibi duruyor. Dizinin yaratıcıları ise Mindy Kaling ve Lang Fisher isimleri.

Never Have I Ever oyuncu kadrosu ve karakterleri (Cast)​

Amerikan yapımı Netflix orijinal yapım dizi Never Have I Ever başrolünde Maitreyi Ramakrishman yer almakta. Dizideki karakter ismi ise Devi olarak geçiyor. Ayrıca Poorna Jagannathan da dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Jagannathan daha önce 2015 senesinde çok sevilen aktör Nicolas Cage ile birlikte Fırtınalı Hayatlar filminde rol almıştı. Bunların yanında, dizide Jaren Lewison, Darren Barnet, John McEnroe gibi isimler de yer almaktadır. Jaren Lewison’un dizide canlandırdığı karakterin ismi ise Ben olarak geçmektedir. Darren Barnet’in dizideki karakterinin ismi Paxton’dur. Son olarak John McEnroe’nin dizide canlanan karakteri ise The Narrator olarak geçmektedir.

Selling The OC: 1. Sezon​

The Oppenheim Group’un Orange County kıyısında yer alan ikinci bir ofiste yeni bir emlakçı grubu yer alır. Bu emlakçı grubu kendilerine meydan okuyanlara karşı savaşmaya hazırdırlar.
B29M_AvPR5gfty2wlPYCt2xuJ9Ic30NyUP24MzNl0JThHzPy_YWfQ7zXQosZJvhvQxldzp2aG0mhhs9QWOXRU1JGs6uor-k5jWU1_E6dl2XmptO_IegFGUPrR5eDg9DTxX_uyRSpfXbBLwmGWAkAykAYhLy-tPSh2WzuELt8bFGrVTuqswi3gcpqvg

Dizi oyuncu kadrosu aşağıda yer almaktadır:
 • Alex Salonu
 • Alexandra Jarvis
 • Alexandra Gül
 • austin victoria
 • Brandi Marshall
 • Gio Helou
 • Kayla Cardona
 • Lauren Brito
 • Polly Brindle
 • Sean Palmieri
 • Tyler Stanaland


 
Üst Alt