• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Milyarlarca Android ve Windows kullanıcısı tehlikede

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Android kategorisinde Php tarafından oluşturulan Milyarlarca Android ve Windows kullanıcısı tehlikede başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 230 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Android
Konu Başlığı Milyarlarca Android ve Windows kullanıcısı tehlikede
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Bilgisayar korsanları tarafından Bluetooth bağlantısında keşfedilen bir güvenlik açığı, milyarlarca cihazı tehlikeye atıyor.

Bluetooth protokolünde 16 farklı güvenlik açığı keşfedildi. Bu açıklar, bir dizi popüler üreticinin yonga setleriyle saldırganlara açık kapı bırakıyor.

Güvenlik uzmanlarına göre, topluca “BrakTooth” olarak adlandırılan 16 güvenlik açığı; harici hoparlörlere, kulaklıklara, farelere, klavyelere ve çok daha fazlasına bağlanmak için Bluetooth’a dayanan birçok cihazı etkiliyor.

Ayrıca keşfedilen açıklar; Qualcomm, Intel ve Texas Instruments gibi önde gelen markalar tarafından sağlanan çipleri de etkiliyor. Bu da akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar dahil milyarlarca cihazın risk altında olduğunu gösteriyor.

15 DOLARLIK CİHAZLA SALDIRI YAPILIYOR​

BrakTooth güvenlik açıklarından yararlanan saldırganlar, herkesin 15 dolara satın alabileceği bir cihaz kullanarak saldırıları gerçekleştirebiliyor.

Araştırmacılar, güvenlik açıklarını 11 üreticinin tamamına bildirerek açığı kapatmalarını istedi.

O zamandan bu yana 90 günden fazla zaman geçse de hala düzeltmeler içeren tüm yamalar hazır değil.

Espressif Systems ve Infineon gibi şirketler açıkları kapatan yamaları yayınlasa da bazı üreticiler, yamaları yayınlamak için zamanları olmadığını ve henüz bir zaman çizelgesi belirtemeyeceklerini söylüyor.
 
Üst Alt