• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mesoyca Güncel Bilgi Sitesi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Web Site Tanıt kategorisinde aysuyigiter tarafından oluşturulan Mesoyca Güncel Bilgi Sitesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 125 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Web Site Tanıt
Konu Başlığı Mesoyca Güncel Bilgi Sitesi
Konbuyu başlatan aysuyigiter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysuyigiter
Katılım
27 Mar 2022
Mesajlar
314
Tepkime puanı
7
Puanları
18

İtibar:

Hamilelik süreci her annenin merakla beklediği dönemlerden biridir. Hamilelik testini doktorların kontrol etmesini bekleyemeyen kadınlar, doğal yol olarak evde hamilelik testi denemek isteyebilir. Bu süreçte evde yapılan gebelik testinin doğru olup olmadığı konusunda net bir bilgi yok. Bazı uzmanlara göre evde yapılan testler %60-70 civarında doğrudur. Parmakla hamilelik testi eski dönemlerde uygulanan bir metottur. Hamile olup olmadığınızı öğrenmek için eski deneyimlere dayalı bazı hamilelik testleri yapabilirsiniz. Kesin sonucu doktorunuzdan öğrenecek olsanız da evde zararsız, doğal bir şekilde uygulayabileceğiniz bazı testler ile merakınızı giderebilirsiniz. Bir kadının hamile olup olmadığını anlaması kan veya idrar testi yapması gerekir. İdrar testlerinde yanılma payı oldukça fazladır. Gebelik sürecinde en doğru sonuç kan ile yapılan testlerde alınmaktadır.

Gebelik sürecinde bu testlere ek olarak geçmişte bir kadının hamile olup olmadığını belirlemek için kullanılan testler olmuştur. Test, daha doğrusu yöntem mevcut modern tıbbi yöntem olmadığı için daha basit ve sonuçsuz sonuçlar gösterebilir. Bu yönteme manuel gebelik testi denir. Geçmişte, hamilelik sırasında bebeğin ve annenin durumunu ve hamileliği anlamak için manuel muayeneler kullanılmıştır. Hamile olduğunuz zaman vücutta bazı değişimler ortaya çıkar bunlardan bazıları tansiyon düşmesi belirtileri, halsizlik, mide bulantısı, kusma, koku hassasiyeti, bacaklarda ağrı ve sızlama gibi bazı belirtiler hamile olduğunuzun işareti olabilir. Hamilelik süreci ve daha farklı pek çok konuda aradığınız tüm bilgiyi adresinden alabilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt