• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

'Mars’ tatili Kuşadası’nda gerçek olacak

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kültür ve Sanat kategorisinde Gece Kuşu tarafından oluşturulan 'Mars’ tatili Kuşadası’nda gerçek olacak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 504 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kültür ve Sanat
Konu Başlığı 'Mars’ tatili Kuşadası’nda gerçek olacak
Konbuyu başlatan Gece Kuşu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gece Kuşu

Gece Kuşu

Emektar Üye
Katılım
23 Eyl 2020
Mesajlar
1,694
Tepkime puanı
32
Puanları
48

İtibar:

Pandemiyle birlikte turizmde alternatif alan arayışına giren ve çeşitliliği artırmak isteyen şehirlerden Kuşadası’nda “Mars Kolonisi” temasıyla turizm tesisi kurulacak. Belediye Başkanı Ömer Günel, projenin dikkatleri Kuşadası’na çekeceğini ve kente büyük değer katacağını dile getirdi.Kuşadası Belediyesi, ilçede turizm çeşitliliğini artırmak için Mars Kolonisi konseptli tematik turizm tesisi kuracak. “Mars Colony” ismini taşıyan projenin sunumu, Kuşadası Belediye Meclisi’nin Kervansaray’da yapılan ekim ayı olağan toplantısında gerçekleştirildi. Kuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle pandemi sonrası dönemin yeni turizm anlayışına uygun olarak yaşama geçirilecek olan Mars konseptli tematik turizm tesisi projesi, çağı yakalayan, teknolojik olanakları insan için kullanan, inovatif ve kreatif özellikleri ile dikkat çekti.

Hacıfeyzullah Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Kuşadası Belediyesi’ne ait olan bir alan üzerinde kurulması planlanan tematik turizm tesisi “Mars Colony” projesinin bir yandan Kuşadası’nın tanıtımına önemli bir katkı sunarken bir yandan da kentin turist başına düşen harcama miktarını artırarak gayri safi milli hâsılasını büyük oranda yükseltmesi bekleniyor. Kuşadası Belediye Meclisi tarafından detayları görüşülmek üzere İmar ve Şehircilik, Plan ve Bütçe ile Hukuk komisyonlarına sevk edilen proje, komisyon raporları doğrultusunda Belediye Meclisi’nde kabul edilmesi halinde ve yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından yedi ay gibi kısa bir süre içerisinde Kuşadası’na kazandırılacak.

“Yeni dünyanın yeni turizm konsepti”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, turizm kentleri açısından pandemi sonrasında ortaya çıkacak olan “yeni dünyanın yeni turizm konsepti” içerisinde yer almalarının büyük önem taşıdığını belirtti. Günel, “Pandemi sonrası dönemde kitlesel bir özellik gösteren deniz-güneş-kum turizmi yerine Y ve Z kuşağının turizm anlayışı olarak kabul edilen, deneyime ve yeni keşiflere dayalı, belirli temalar etrafında şekillenen kaliteli bir turizm anlayışının ön plana çıkacağı ortada” dedi.

Geçmişte turizmin niceliği yani turistik faaliyetlere katılan kişi sayısı önemliyken yeni dünyada değişen turist profiline uygun olarak niteliği ön plana çıkmaya başladığına dikkat çeken Günel, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tematik bir turizm tesisi olarak planlanan Mars Colony projesinin yaşama geçirilmesi ile Kuşadası’nda niceliksel turizmden niteliksel turizme geçişin ilk adımı atılmış olacak. Turizmcilerimizi de heyecanlandıran bu proje, hiç şüphesiz ki pandemi sonrasındaki turizm algısı ile ilgili dikkatleri Kuşadası’na çekecek ve kentimize büyük bir değer katacak.”

484876.jpg
 
Üst Alt